Škoda přesáhla třicet milionů korun. Neplatili za své zaměstnance daně a pojištění

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Z neodvádění daní, sociálního a zdravotní pojištění svých zaměstnanců stanuli před trestním senátem Okresního soudu v Lounech Radek Rybáček a Pavel Prázdný ze společnosti Heavy Machinery Services (dříve Legios). Podle obžaloby výše škody od listopadu 2012 do října 2013 přesáhla třicet milionů korun.

 

Radek Rybáček, předseda představenstva Heavy Machinery Services v letech 2009 – 2013, se snaží vzniklou škodu uhradit, soudu jeho advokát předložil platby, které pojišťovnám a úřadům již uhradil, soud nyní čeká na potvrzení všech položek.
„Ze své pozice manažera financí jsem o dluzích společnosti věděla. Finálním jednáním, které platby odejdou, a které ne, jsem nebyla pověřena. Na platebních schůzkách, které se konaly každý týden, se setkávali vedoucí odborů. Ve společnosti byly problémy, řešilo se, zda zaplatit zboží a pojištění, nebo výplaty a nebude z čeho vybírat. Podle mě bylo velkou finanční zátěží rozšíření závodu v letech 2012 až 2013,“ vypověděla zaměstnankyně společnosti.
Rybáček prostřednictvím svého advokáta předložil listinný důkaz o provedení dlužných plateb. „Nezbylo mi nic jiného, než vše uhradit, necítím se být vinen, byl jsem zvyklý od vysoké školy pracovat v týmu a spoléhat se na něj. Platby jsem na starosti neměl,“ četl soudce dopis od obžalovaného.
Právní zástupce Pavla Prázdného, jako člena představenstva Heavy Machinery Services, požádal o lhůtu pro úhradu několikamilionové částky, jeho klient se snaží sehnat potřebné finance. Soud jednání odročil na 9. května, čeká na potvrzení institucí, kterým Rybáček měl škodu již uhradit a na zasedání věřitelského výboru společnosti. Pokud oba obžalovaní škodu uhradí, bude jejich trestní stíhání zastaveno.
Podle advokátů peníze na účtu společnosti jsou, ale jejich nakládání zakázalo insolvenční řízení. Slovenská Všeobecná úverová banka podala v roce 2013 návrh na insolvenci, důvodem je dvou set milionový dluh.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: