Škola uspořádala schůzku s rodiči kvůli žloutence a migrantům

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Lubenec, Drahonice, Podbořany – Žloutenka a detenční zařízení pro uprchlíky – tyto dvě neveselé věci byly důvodem a hlavním tématem nedávné rodičovské schůzky na základní škole v Lubenci. Rodiče znepokojily dvě nové informace, přišlé prakticky ve stejnou dobu – zprávy o nákaze žloutenkou typu A několika místních dětí ze sociálně slabších rodin a otevření detenčního zařízení pro nelegální migranty v Drahonicích.

 

„Domnívám se, že nyní jsme již částečně připraveni čelit žloutence. Máme zavedenu řadu preventivních opatření – antibakteriální mýdla v učebnách, zvýšená hygienická pravidla zejména před jídlem a po toaletě. Zvýšili jsme používání přípravků s větším antibakteriálním účinkem pro úklid. Dohlížíme na to – jsme ve spolupráci s rodiči i dětmi a myslím, že v tuto dobu to zvládáme dobře. Ani u nás ve škole, ani v Lubenci žloutenka zatím není. Opakovaně jsme jednali s krajskou hygienickou stanicí ve spolupráci s obcí Lubenec, takže v případě změny určitě dostaneme informaci obratem,“ sdělila ředitelka školy v Lubenci Romana Klimentová.
Vyšší hledisko hygieny zajišťuje i úsek školní kuchyně – jídelny. „Velmi si vážíme pomoci některých rodičů, kteří přinesli například další antibakteriální mýdla, jsou vstřícní a chápou danou situaci,“ dodala ředitelka.
Zařízení pro zajištění cizinců v Drahonicích, kde na počátku tohoto týdne bylo ubytováno 81 migrantů, vedení školy vnímá jako jisté riziko. „I v této oblasti jsme raději z preventivních bezpečnostních důvodů zvýšili a postupně budeme dále zvyšovat zabezpečení školy. Bezpečí našich žáků je prioritou a snažíme se o maximální možné zajištění, přestože všichni víme, že stoprocentní nemůže být asi nikdy. Děláme i ve spolupráci se zřizovatelem, obcí Lubenec, vše, co je v lidských silách a finančních možnostech,“ řekla R. Klimentová.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: