Sousedé neprošli, tak pomůže Morava: Druhý pokus pokládky podlahy na ZŠ Přemyslovců

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Již rok nemohou žáci Základní školy Přemyslovců užívat svoji tělocvičnu. Nyní ovšem svítá na lepší časy, radnice vybrala nového dodavatele na rekonstrukci podlahy v tělocvičně včetně nářaďovny.

 

S původní ústeckou firmou, která podlahu odflákla, se město zřejmě bude soudit. Dodavatel odmítá odstranit nevyhotovující povrch, na nějž bylo použito nekvalitních parketových vlysů a na jejich připevnění zdraví nebezpečných vrutů. Na výzvy radnice dotyčná firma ani neodpovídá. „Na demontáž nepodařené podlahy bude dohlížet soudní znalec, aby město mělo zdokumentováno nekvalitní provedení pro případný soudní spor s původním zhotovi-telem,“ řekla vedoucí odboru správy majetku lounské radnice Blanka Sun-kovská. Z nového výběrového řízení, které bylo vypsáno v červenci, vyšla jako vítěz firma P. I. PARKET s.r.o. Brno, která rekonstrukci podlahy, včetně realizace tribun a obložení nářaďovny zhotoví za 1 950 550 korun.
„Investice bude rozdělena do dvou etap. V první etapě dojde k rekonstrukci podlahy, s termínem ukončení do 30. září,“ přiblížila Sunkovská. Smlouva počítá s termínem dokončení celé akce do 12. října letošního roku. Škola navíc přichází o peníze. Za prostory, které žáci využívají při hodinách tělocviku, musí škola platit, na druhou stranu je ošizena za pronájem prostor tělocvičny. Zastupitelé by měli v září jednat o poskytnutí příspěvku ve výši 200 tisíc korun jako kompenzaci škole.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: