Soutěž prověřila mladé záchranáře

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

zachranar-maky-046-nahled Libočany – Žáci z Lubence zabodovali v letošním ročníku Mladého záchranáře. V soutěži, ve které musí děti prokázat svou pohotovost a rozhodnost v ošetřování zraněného, či volání záchranných složek se utkalo dvanáct čtyřčlenných družstev žáků 6. – 8. tříd druhého stupně základních škol z celého lounského okresu. Své týmy na hřiště do Libočan ve středu 17. května přivezly tyto školy: P. Bezruče Žatec, O. Jaroše Louny, Lipenec a Měcholupy. Po dvou družstvech pak měly školy: Husova Podbořany, Lubenec, Kryry a Lenešice.

 

Žáci měli v soutěži, kterou pro ně uspořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci s ostatními záchrannými složkami, předvést své znalosti na celkem čtrnácti stanovištích. Soutěžilo se například v pomoci raněnému z havarovaného automobilu či topografii, kde musely děti popsat, jak se zorientují v cizím prostředí, dále pak v uzlování, střelbě ze vzduchovky, ale také ve volání na tísňovou linku při vypuknutí požáru a spousty dalších užitečných činností, které se jim mohou v životě hodit.
Žatecká škola P. Bezruče skončila sice na šestém místě, ale to nevadí. „Výsledek je na to, že jsme zde poprvé velmi dobrý, jsem s výkonem dětí spokojená, musím je velmi pochválit, byly šikovné,“ chválí své svěřence jejich učitelka Jana Karasová. „Nejtěžší byla asi první pomoc raněnému, nejjednodušší nám přišla slepá mapa,“ popisují, jak se jim vedlo, šesťáci Jirka, Lukáš a Honza se svou o dva roky starší spolužačkou Pavlou, kteří tvořili žatecké družstvo.
A jak celá soutěž dopadla? První místo získali školáci z Lubence „B“ jejichž kolegové z týmu „A“ skončili třetí. Druhá pak byla škola Lipenec a čtvrtou bramborovou medaili si odvezli žáci ze školy O. Jaroše z Loun. Vítěz postoupil do krajského kola.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: