Stačilo jen málo

před jedním rokem  |    0 komentářů

Bezohlednost a netolerance. Poslední dobou se zdá, že je člověk potkává okolo sebe stále častěji. Smutný příklad se stal nedávno na silnici z Markvarce do Konětop. V půl čtvrté odpoledne zde lesní dělníci nakládali autem s tzv. rukou asi dvacet stromů. Kolos samozřejmě po dobu nakládky úzkou silnici lesem zcela uzavřel. Na obou stranách takto svévolně vzniklé uzávěry se pomalu začínala hromadit auta.

 

Asi metr od nákladního automobilu stáli tři dělníci a nakládání jen přihlíželi. Nikoho z nich vůbec nenapadlo popojít sto metrů na Markvarec k odbočce na Hřivice, kudy se šlo tomuto místu vyhnout, a navádět auta po čas nakládky na objížďku. Stejně tak žádného z nich ani nenapadlo sdělit stojícím řidičům, jak dlouho bude nakládání trvat. Až teprve na dotaz jednoho z nich pracovníci neochotně zabručeli nějakou informaci. A k odbočce se ani po upozornění nevydali.
Každý pochopí, že potřebovali udělat svou práci a stromy naložit. I když otázkou zůstává, zda to muselo být zrovna v půl čtvrté odpoledne, v době největšího provozu. Když už to ale muselo být v tento čas, nezaškodilo by, kdyby zmiňovaní pánové odložili stranou svou bezohlednost a lenost a projevili aspoň trošku tolerance a empatie ke kolemjedoucím řidičům. Stačilo by přece jen tak málo.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: