Studenti pomáhali už potřetí

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Vroutek (až) Tóny Tiché noci v provedení trumpetisty Matěje Kanty v pátek rozezněly prostory nádherného barokního kostela ve Vroutku – sv. Jana Křtitele a navodily rozjímavou předvánoční atmosféru. Podvečerem provázeli Iva Otipková ze septimy a Matyáš Svitok z primy podbořanského gymnázia.

 

Zazněl různorodý repertoár – vánoční koledy byly prokládány vážnou hudbou, filmovými melodiemi, folkem, populární i moderní hudbou. Recitovaly se básně Václava Hraběte a Jana Hauberta. Program si mohou zájemci prohlédnout na webu školy.
Již potřetí se na realizaci charitativního studentského koncertu podílelo více než třicet studentů od primy po oktávu a několik absolventů gymnázia. Početní příchozí se mohli nasytit nejen duchovně, ale pro zahřátí se rozléval svařák z výborného domácího rybízového vína od babičky Davida Šebesty, čaj se zázvorem a pomerančem a nabídnout si všichni mohli z velkého množství sladkého a slaného pečiva, které upekly samy studentky, nebo maminky. Za symbolické částky se prodávaly adventní věnečky, šperky, obrázky, doma šité kosmetické taštičky a další krásné věci.
„Štědří návštěvníci koncertu darovali v dobrovolném vstupném 5 300 korun, to použije vroutecký spolek Budíček jako příspěvek na nutné opravy kostela. Děkujeme všem, kteří přišli, děkujeme všem studentům ochotným nezištně pomáhat. Věříme, že práce kluků z Budíčku je velkou výzvou všem, kterým není lhostejný osud naší krajiny,” poděkovala za pořadatele Marcela Svejkovská, učitelka gymnázia.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: