Třetí ročník Národní potravinové sbírky

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Den Národní potravinové sbírky, který letos proběhne v sobotu 21. listopadu od 8 do 20 hodin ve vybraných prodejnách po celé České republice. Sbírku organizuje Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. Letos se do sbírky zapojuje 26 marketů Ústeckého kraje, jimiž jsou obchodní řetězce Tesco, Globus, Albert, Kaufland a Penny market. V Žatci je možné přijít podpořit sbírku svým nákupem v obchodě Tesco.

 

Více informací, jak se do sbírky zapojit, je k nalezení na webových stránkách www.potravinypomahaji.cz, kde je ke zhlédnutí i seznam vhodných potravin k darování.
Sbírka je závislá na dobrovolnictví, kterou v našem regionu koordinuje příkazník Potravinové banky v Ústeckém kraji – Džbánsko, o.p.s. se sídlem v Liběšicích, jež dále skladuje a redistribuuje potraviny organizacím s poskytováním sociálních služeb. Tyto organizace již potraviny rozdělují potřebným, tedy lidem v nouzi v našem regionu. V den sbírky budou dobrovolníci na prodejnách označeni zástěrami s logem projektu a uvítají Vás i u vchodů do prodejen s letáčky výčtu doporučených potravin vhodných k darování. Darované potraviny můžete za pokladnami předávat dobrovolníkům do košíků opět opatřených logem projektu.
Důvodem sbírky je nejen získat potraviny pro lidi v nouzi, ale i upozornit veřejnost na to, že i v České republice je chudoba problémem a že je mnoho lidí v těžké životní situaci, ve které si sami nemohou zajistit ani základní potraviny a jsou závislí na pomoci druhých.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: