Událostí roku má být otevření D8 Na festival Rock For Churchill se již prodávají vstupenky

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Ústecký kraj, Podbořansko – Plánované otevření posledního úseku dálnice D8 přes České středohoří bude nejočekávanější událostí v Ústeckém kraji v roce 2016. Ředitelství silnic a dálnic slíbilo termín zprovoznění úseku z Bílinky do Trmic na Ústecku na 16. prosinec. Mezi další mediálně sledované věci patří v tomto roce některé soudy a jejich rozsudky v několika významných kauzách. První je případ Věry Marešové obžalované z vražd šesti pacientů v Lužické nemocnici v Rumburku. Ve čtvrtek 21. ledna se Marešová dočkala u krajského soudu osvobozujícího rozsudku. Podle obžaloby sice měla údajně šest pacientů zavraždit podáním vysoké dávky kalia, ale klíčový revizní znalecký posudek vyzněl v její prospěch.

 

Rozsudek v případu Pavla Paura ze Slavětína obžalovaného z týrání své pohřešované manželky by mohl padnout na konci února.
Termín dokončení dálnice D8 se posouval už několikrát. Zatím poslední je 16. prosinec 2016. Práce na posledním úseku zkomplikoval v roce 2013 mohutný sesuv půdy, který zavalil už téměř postavený úsek. Na konci září začala druhá etapa sanace, trvat by měla rok. Zatím poslední ucelený úsek D8 byl otevřen v roce 2006, šlo o část z Trmic po státní hranici s Německem.
Kromě krajských voleb čekají letos dva okresy v Ústeckém kraji i senátní volby. V Mostě bude mandát obhajovat lékařka Alena Dernerová, v Ústí nad Labem Jaroslav Doubrava (oba Severočeši.cz). Lídra pro krajské volby už představila ODS, bude jím starosta Kadaně na Chomutovsku Jiří Kulhánek. KSČM bude chtít vítězství v krajských volbách obhájit pod vedením současného hejtmana Oldřicha Bubeníčka.
Už v průběhu druhého pololetí chce začít nabírat zaměstnance pro novou továrnu v průmyslové zóně u Žatce společnost Nexen. Třetí největší investice v Česku dá práci až 1500 lidem. Samotná továrna by měla být otevřena na přelomu let 2017 a 2018. Jihokorejská společnost plánuje, že na Žatecku vyrobí ročně až 12 milionů pneumatik pro osobní a nákladní vozy.
Jako každoročně se uskuteční v Ústeckém kraji i velké hudební festivaly. Pořadatelé Rock for Churchill ohlásili 17. ročník dvou-denního festivalu ve Vroutku na pátek a sobotu 26. – 27. srpna. A 1. edice vstupenek na Rock for Churchill 2016 už je v prodeji! Cena dvoudenní vstupenky v 1. edici je 700 korun (ke každé vstupence zájemci mají dvě piva zdarma od generálního partnera Staropramenu). Cena platí do 29. února, od 1. března se zvedá o 100 korun.
Už 25. června se koná Vysmáté léto v Kadani. Hlavní hvězdou letošního 13. ročníku hudebního festivalu bude skupina Kryštof. Dále jsou na plakátech Chinaski, Tři sestry, Anna K, Jelen a další. Od roku 2015 je festival bezbariérový. Děti do 125 cm a vozíčkáři mají vstup zdarma. Jedním z tradičních předprodejních míst vstupenek na Vysmáté léto je městská knihovna v Podbořanech.
Čím dál populárnější dvoudenní hudební Krásnej fest v Krásném Dvoře svůj již 8. ročník rozbalí 8. – 9. července.
Máme se na co těšit.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: