Ulice Kpt. Nálepky se zpožděním

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

kpt-nalepka-opozdene-prace-nahled Podbořany – Rozsáhlá rekonstrukce ulice Kpt. Nálepky přímo v centru města za 4,1 milionu korun se protahuje. Ulice sice už mění svou tvář, ale jde to pomalu. Nové budou všechny chodníky, mobiliář, upravené bude hřiště, přibudou také potřebná parkovací místa. Hotovo mělo být do konce listopadu. Práce však pořád trvají. „Stavba není dokončená a Skanska neplní termín,“ informoval minulý týden nespokojený tajemník městského úřadu Martin Gutzer.

 

Kompletní obnovu podbořanské ulice provádí firma Skanska. Kvalitu díla garantuje dodavatel ve smlouvě. Práce hlavně v minulých týdnech postupovaly příliš pomalu a došlo ke zpoždění, dělníci nyní musí pracovat za nepříznivých podmínek. Práce na rekonstrukci už nyní běží, běží ale to i penále za nedodržení termínu.
„Penále firmě běží – 2000 korun za den, tj. za měsíc 60 000 korun,” upřesnil Martin Gutzer.
Podbořanská radnice se o rychlost oprav také zajímala. I zástupcům města se zdálo, že by v ulici mohly práce probíhat rychleji a urgovali je. „Termín dokončení byl konec listopadu. Na tom jsme trvali. Kontaktovali jsme dodavatele a firma nás ujistila, že vše bude hotové a v pořádku. Jak vidíme, není," uvedl podbořanský starosta Radek Reindl. Kvalitu oprav hlídají nejen úředníci, ale také nezávislý technický dozor, který stavbu sleduje.
„Nebyli lidé, ale teď už pracovníky máme zajištěné, takže se snažíme všechno co nejrychleji dodělat,“ sdělil na místě zástupce firmy Skanska.
Dělníci firmy Skanska ve středu 9. prosince v ulici Kpt. Nálepky pilně pracovali. Dohánějí, co bylo zmeškáno. Zda stihnou termín do Vánoc, se dozvíme v příštích dnech.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: