Upoutávky na Lounský press č. 30, který vychází ve středu 2. srpna 2017

před třemi týdny  |  Zprávy |   0 komentářů

 

0soud-postoloprty-nahledZastupitelé kvůli prodeji domu u soudu
Postoloprty, Chomutov (mis) Deset zastupitelů města Postoloprty se ocitlo na lavici obžalovaných. U Okresního soudu v Chomutově minulou středu čelili obžalobě, která je viní, že prodali městský dům za nižší cenu, než je v místě obvyklé. Město Postoloprty tak měli zastupitelé připravit o půl milionu korun.

 

 

 

0suchanova-uspech-soutez-nahledStudentka z Loun se podílela na vítězství v mezinárodní soutěži
Louny, Redmond (lus) Obrovského úspěchu dosáhala Barbora Suchanová z Loun. Se svými spolužáky z programů Elektronika a komunikace a Otevřená informatika Českého vysokého učení technického Markem Novákem a Tomášem Pikousem zvítězili na mezinárodní prestižní soutěži Microsoft Imagine Cup, která se minulý týden konala v americkém Redmondu. Studenti společně vyvíjejí glukometr pro děti, který má formát kreditní karty.

 

 

0galerie-br-nahledGalerie Benedikta Rejta otevřela výstavou obrazů Emila Filly
Louny (lus) Dvojitou událost zažily ve čtvrtek odpoledne Louny. Po třech letech se znovu otevřely výstavní prostory Galerie Benedikta Rejta a návštěvníkům nabídly zhlédnutí děl Emila Filly. Návštěvníci unikátního objektu si mohou prohlédnout dvacet šest krajin Českého středohoří a devatenáct velkoformátových děl ze souboru Písně, představující cyklus maleb na papír a plátno na téma zbojnických lidových písní.

 

 

0pole-h-ori-nahledPožáry polí zaměstnávají hasiče
Lounsko (lus) Požáry zaměstnávají v posledních dnech hasiče. Hned osm hasičských jednotek vyjelo minulý pátek v půl osmé večer na požár pole k obci Výškov. „Hasiči na místě zjistili, že se jedná o požár strniště a velké části neposekané pšenice. Všechny síly a prostředky soustředili na zastavení rychle se šířícího požáru na neposekaném poli. I přes veškerou snahu zasahujících hasičů shořelo zhruba dvacet hektarů neposekané pšenice a velká plocha strniště.

 

 

Finanční dary obcí součástí příspěvku na koupi CT zařízení
Tři čtvrtě milionu korun přispěje město Louny lounské nemocnici. Radní na svém jednání schválili poskytnutí individuální dotace pro Nemocnici Louny, která bude použita na pořízení 16 řezového CT zařízení. Nový přístroj zajistí rychlejší a přesnější vyšetření a s tím spojené zlepšení lékařské péče.

 

 

Opilý řidič utekl od nehody, zadrželi ho policisté
Zeměchy (lus) Pod vlivem řídil automobil, naboural a od nehody utekl. Takový je výsledek dopravní nehody ze soboty 22. července, k níž došlo v Zeměchách. V odpoledních hodinách jel směrem na Louny řidič osobního vozidla Fiat, který se pravděpodobně nevěnoval plně řízení a přední částí narazil do před ním jedoucího vozidla Alfa Romeo.

 

 

Bojové střelby ukončily cvičení na Doupově
Doupov (jas) Ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách na pomezí okresů Louny, Chomutov a Karlovy Vary cvičili vojáci ze šesti zemí ochranu vzdušné-ho prostoru. Společné cvičení vyvrcholilo ostrými střelbami z protiletadlových kompletů. Šlo o jedno z největších letošních cvičení protivzdušných sil v rámci NATO. Zapojilo se do něj 2200 vojáků z deseti členských států aliance.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: