Upoutávky na Lounský press č. 36, který vychází ve středu 13. září 2017

před týdnem  |  Zprávy |   0 komentářů

 

0drony-nahledDrony na Lounsku pomáhají chránit přírodu
Louny (lus, běl) Ochránci přírody ze základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Hasina Louny zkouší v severních Čechách mapovat vybrané druhy invazivních rostlin za pomoci bezpilotních prostředků – dronů. Šíření invazivních druhů je jednou z největších celosvětových hrozeb ochrany přírody.

 

 

Stodvacáté výročí koštických hasičů
Koštice (lus) Sto dvacáté výročí vzniku oslavili v sobotu dobrovolní hasiči v Košticích. Bohatý program oslav zahájil v půl desáté dopoledne průvod obcí, kterého se zúčastnili členové sboru, hosté i desítky dalších hasičů i jejich přátel, průvod uzavírala historická i moderní hasičská technika místních i spřátelených jednotek koštických hasičů.

 

 

0foto-jako-benedikt-nahledFoto jako Benedikt Rejt. Turistická zajímavost na lounském náměstí
Louny (bab) Od začátku září mají Louny další zajímavost. Ta připomíná osobnost architekta Benedikta Rejta, který má s naším městem velké spojení.

 

 

 

 

0dozinky-peruc-nahledJubilejní dožínky s rekordní návštěvností
Peruc (caj) Hlavním tahákem kulturního programu jubilejního desátého ročníku Dožínek byla bez pochyby zpěvačka Leona Machálková, která se představila na hlavním podiu krátce před polednem. Do Peruce se uplynulou sobotu sjely tisíce návštěvníků, určitě za to může i skvělé počasí, které se oproti loňskému roku smilovalo.

 

 

 

Montessori školka i škola za rok otevře v Lounech
Louny (lus) Představte si školu, kde nejsou lavice v řadách, nejsou sešity a učebnice na předměty, žádné známky, není pevně stanoven rozvrh předmětů a není zvonění. Možná se to bude zdát jako chaos a nepořádek, ale není. Je to filozofie vzdělávání montessori. Právě o zřízení školského zařízení, které bude fungovat podle pedagogického systému Marie Montessori, se v Lounech snaží rodiče, kteří v této vizi chtějí vzdělávat své děti.

 

 

0-clovek-v-prirode-nahledČlověka v přírodě doprovodily dvě výstavy
Louny (lus) Letos poprvé se v Lounech konaly tři výstavy najednou. Tradičního Člověka v přírodě doplnil o víkendu 18. ročník Potravinářského a nápojového salónu a také nová výstava Řemesla a kreativita.

 

 

Opileckou jízdou ohrožoval děti
Postoloprty (lus) Rok vězení hrozí jedenadvacetiletému muži z Postoloprt. Mladík měl podle zjištění policie řídit pod vlivem alkoholu a omamných a psychotropních látek. V malé obci u Postoloprt si všimla neohleduplného řidiče žena kouřící před restaurací.

 

 

0oranzovy-prechod-nahledOranžový přechod pro vyšší bezpečnost chodců
Louny (lus) Nově osvětlený přechod pro chodce byl slavnostně otevřen na Komenského náměstí v Lounech v úterý 5. září. Na jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě bylo instalováno osvětlení přechodu pro chodce v rámci projektu Bezpečnost a ochrana dětí a mládeže v obci Louny.

 

 

Připomeneme si 480 let od posvěcení chrámu sv. Mikuláše
Louny (Werner Horák) Chtěl bych se vrátit do historie našeho města. V tomto týdnu bude 14. září v 19. hodin slavnostní koncert, který bývá vždy v předvečer, anebo v samém dni slavnosti posvěcení chrámu, které vešlo ve známost, jako lounské posvícení.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: