Uzávěra pohlídá benzinky i ubytovny

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Předcházet vzniku ubytoven s problémovými obyvateli se chce pokusit Město Žatec. Chystá proto opatření v územním plánu. Plánuje také zamezení další výstavby benzinových čerpacích stanic u Plzeňské ulice a stavbě vodních elektráren u řeky. Dosáhnout toho chce pomocí stavební uzávěry.

 

Stavební uzávěra je zatím pouze v záměru města. Jeho vedení dalo odboru rozvoje a majetku města za úkol zabývat se přípravnými pracemi pro toto opatření v územním plánu města.
Uzávěra by se vztahovala na výstavbu nových benzinových pump podél silnice I/27, kudy vede tah na Most a Plzeň. „Benzinek je na této trase dostatek,“ řekla starostka Zdeňka Hamousová. V současné chvíli se zde nacházejí tři čerpací stanice. „Město může kdykoli udělit výjimku, nebo uzávěru zrušit,“ dodala starostka. Stavební stopka se má vztahovat také na vybudování malých vodních elektráren na jezu. Důvodem je, že v této lokalitě nyní město buduje relaxačně-sportovní zónu. Na levém břehu řeky vede cyklostezka Ohře, pravý břeh se nyní revitalizuje. Starostka ovšem nevyloučila, že někdy v budoucnu by na jezu elektrárna vzniknout mohla, ovšem v režii města.
„Městu se stále zvyšují mandatorní výdaje, takže hledáme způsoby, jak zvýšit příjmy do jeho rozpočtu. V dlouhodobém výhledu se občas vodní elektrárna ve vlastnictví města objevuje,“ připustila tuto možnost starostka.
Opatření by také mělo za úkol městu přinést možnosti, jak se bránit vzniku ubytoven pro sociálně slabé, na jejichž budování někteří podnikavci vydělávají. „Město chce mít možnosti, kterými by se proti zřízení takovýchto ubytoven mohlo bránit,“ řekla Hamousová. V Žatci je podle jejích slov dostatečný počet a nabídka volných bytů, takže není třeba, aby podobné ubytovny, které s sebou často přinášejí problématické jevy, vůbec vznikaly.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: