V Balkové chtějí obnovit tábor pro migranty: Je to jen pět kilometrů od Lubence, starosta z toho nadšen není

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořansko – V objektu v Balkové na severním Plzeňsku nedaleko Lubence bude opět umístěn tábor pro uprchlíky. K tomuto účelu už bývalá škola v přírodě dříve sloužila, pak v ní bylo výcvikové středisko policie.

 

Balková leží na rozhraní tří krajů a jen asi čtyři až pět kilometrů od Lubence a Blatna. O obnovení tábora rozhodla vláda kvůli stoupajícímu počtu cizinců, kteří v ČR v po-sledních měsících nelegálně přibývají. Ministerstvo vnitra očekává, že v příštím roce do Česka přijde 5000 až 7000 nelegálních migrantů. Letos jich má být kolem 3500.
Vláda proto schválila otevření nových detenčních zařízení pro běžence v obcích Vyšní Lhoty v Moravskoslezském kraji a v Balkové, která spadá do okresu Plzeň – sever.
V Balkové by mělo vzniknout 210 míst určených pro ilegální migranty. Tábor má plnit roli tzv. detenčního zařízení – krátkodobého zadržení a umístění migrantů, kteří k nám přišli nelegálně. Po pár dnech vyřizování procedur mají být vráceni zpět do země, odkud k nám přišli. V Balkové tedy nebudou žít cizinci trvale či dlouhodobě, nic-méně budou se tam střídat stále noví a noví lidé. Tábor v Balkové bude střežen a zadržení migranti budou odděleni od společnosti.
V Balkové už středisko pro migranty bylo, šlo o záchytné středisko pro uprchlíky a žadatele o azyl. Vzniklo tam v roce 1998 v bývalém objektu střední policejní školy, který předtím sloužil jako škola v přírodě. Mělo kapacitu kolem 300 osob. V roce 2006 byl areál přeměněn na policejní školící středisko. K tomu sloužil až dosud.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: