V Drahonicích od pondělí již jsou cizinci

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Drahonice – Do nově zprovozněného zařízení pro uprchlíky v Drahonicích bylo v pondělí 12. října převezeno 80 cizinců, kteří dosud byli zadržováni v detenčním zařízení v Bělé pod Bezdězem. Někteří migranti se převozu bránili.

 

Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové někteří cizinci před převozem z Bělé do Drahonic začali předstírat neexistující rodinné vazby, vydávali se za bratrance a strýce rodin.
„Někteří nám dokonce sdělili, že uzavřeli přímo v zařízení muslimský sňatek a trvali na jeho akceptování ze strany policie,“ uvedla mluvčí cizinecké policie.
Nakonec osmdesát cizinců ve dvou autobusech bez větších konfliktů a potyček vyrazilo před polednem do Drahonic. V bývalé věznici tam na ně čekal tlumočník i zdravotníci. Do zařízení nastoupilo 60 zaměstnanců.
Obavy místních obyvatel by měla rozptýlit ostraha, přítomní policisté a bezpečnostní opatření. Objekt je uzavřený, běženci ho nesmí volně opouštět. Proti umístění migrantů do Drahonic se vyslovil i ústecký hejtman Oldřich Bubeníček, jenž se bojí případných konfliktů v kraji s mnoha sociálními problémy.
Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra otevřela nové detenční zařízení v Drahonicích s kapacitou 240 lůžek s cílem především odlehčit podobným zařízením v Bělé, Jezové nebo Vyšních Lhotách. Jen během minulého týdne zajistili policisté v ČR 33 migrantů. „Policisté zadrželi Holanďana, Němce a Syřana, kteří skončili na služebně, kde si vyslechli podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ uvedla Rendlová. Za to jim hrozí vězení od dvou do dvanácti let a vyhoštění.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: