V Kryrech chtějí založit volnočasové centrum

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Kryry – Maminky a tatínkové v Kryrech se možná dočkají v brzké době volnočasového rodinného centra, jako mají například Podbořany či Nepomyšl.

 

Minulý čtvrtek totiž tam proběhlo první setkání s veřejností, kde iniciátorka centra Kateřina Ausbuherová ujišťovala, zda se najdou dobrovolnice z řad maminek, které by se do tohoto projektu zapojily a byly ochotné se tomu věnovat.
„Myslím, že by v Kryrech mohl vzniknout spolek, jako je Jonáš v Podbořanech, aby děti měly prostor samy pro sebe za každého počasí, samozřejmě pouze za dohledu dospělých. Město má k tomu velmi vhodné prostory přímo vedle knihovny, a to velký prostorný byt, který se pronajímal nájemci pohostinství Sokolovna a teď je volný. Já osobně této ideji fandím a pomůžu, co bude v mých silách,“ říká Dagmar Kazáková, členka kulturně školské komise města.
Kateřina Ausbuherová má s podobným centrem zkušenosti, neboť byla mezi zakladatelkami Rodinného a mateřského centra Jonáš v Podbořanech, proto ji kulturně školská komise oslovila a nabídla tento nápad.
Na čtvrteční setkání dorazilo několik kryrských maminek i jeden tatínek. „Zájem rodiče mají, to je hlavní, celá věc je ovšem teprve na začátku. Nechci předbíhat, po Novém roce budeme vědět více a s přípravami seznámíme veřejnost,“ sdělila Kateřina Ausbuherová.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: