V listopadu po novém obchvatu

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Velemyšleves – Přes půl kilometru dlouhý most vyrůstá nad údolím řeky Chomutovky. Je součástí obchvatu obce Velemyšleves. Obchvat pomůže urychlit cestování po silnici I/27, která je frekventovaným tahem mezi Mostem, Žatcem a Plzní. Zprovozněn by měl být již letos v listopadu.

 

Velemyšleves zatěžují desítky nákladních a osobních aut, které klesají do údolí a pak z něj serpentinami stoupají. „Stavba je ve fázi, kdy probíhá realizace vodorovné nosné konstrukce mostu. Dokončují se přeložkové větve tak, aby se na ně převedl provoz a uvolnil se prostor pro napojení obchvatu na stávající silnici I/27," sdělila Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem stavby. Most bude měřit 538 metrů, mít dvě opěry a šest pilířů. Stavbu zpočátku zdržel archeologický průzkum, jehož výsledky odborníci nyní zpracovávají. Na místo se vydali také specialisté v oboru geologie.
„Průzkum zjistil sesuvná území a podzemní vodu, která svým tlakem komplikovala pilotové založení stavby," řekla mluvčí ŘSD. Stavaři proto museli projekt upravit. „V místech vysokých násypů byl vybudován monitoring pro kontrolu a sledování míry sedání," dodala Ledvinová. Kvůli pracím na obchvatu musí řidiči nyní počítat se zdržením. Na místě jsou semafory, které v místech napojení obchvatu na silnici řídí jednosměrný provoz.
Protože je v tomto místě velké stoupání, kamiony mají problémy s rozjížděním do kopce a provoz se tak zpomaluje. Předpokládané stavební náklady ŘSD spočítalo na 600 milionů korun bez DPH. Nedaleko Velemyšlevse je na stejné trase podobné stoupání a klesání v obci Žiželice. Také na tomto místě plánuje ŘSD stavbu obchvatu s mostem.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: