V Lubenci bude dnes schůzka s veřejností kvůli uprchlíkům

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Lubenec – Všichni zájemci z Lubence a okolí mohou dnes přijít do kulturního domu, kde proběhne informační schůzka pro veřejnost se zástupci ministerstva vnitra, obce a dalších institucí týkající se horkého tématu posledních týdnů: zřízení detenčního tábora pro uprchlíky, který má během podzimu být uveden do provozu v areálu bývalé věznice v Drahonicích.

 

Schůzka v kulturním domě začne ve čtvrtek 10. září v 16.30 hodin. Veřejnost je srdečně zvána ze strany obce i zastupitelů, uvedl starosta Lubence Jiří Chaloupecký.
V Lubenci není situace rozhodně jednoduchá, protože prakticky stejný tábor pro nelegální migranty vznikne také v Balkové, další blízké okolní osadě.
Vedení městečka Lubence uprchlíky v Drahonicích nechce, zorganizovalo kvůli tomu i protestní petici. Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích odmítá také rada Ústeckého kraje. Protesty ovšem stejně nejsou nic platné, zadržených migrantů je hodně, někam se dávat musejí a o využití Drahonic k tomuto účelu je víceméně rozhodnuto. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR už začala pomocí inzerátů v tisku nabírat lidi, kteří budou pracovat v uprchlickém zařízení v Drahonicích.
Využití Drahonic je reakcí státních orgánů na současnou vlnu uprchlíků z Blízkého a Středního Východu, kteří se přes Českou republiku snaží dostat do západní Evropy.
Z vyjádření státních představitelů dosud vyplývalo, že první cizinci do Balkové a Drahonic by měli být umístěni až v příštím roce, avšak teď to vypadá, že to asi bude dříve. Podle inzerátů, kterými správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra hledá pracovníky různých profesí, by noví zaměstnanci měli nastoupit už 15. září. Mají se starat o chod areálu, který budou střežit policisté.
V Drahonicích má být umístěno zhruba dvě stě uprchlíků, stejně tak jako ve zhruba deset kilometrů vzdálené Balkové.
Na dnešní schůzce mají být přítomni a odpovídat občanům na otázky například první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, ředitel odboru azylové a migrační politiky Tomáš Haišman, ředitel cizinecké policie Milan Majer a další hosté.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: