V nabourané dodávce jeli afghánští běženci: Žádný z nich neměl povolení k pobytu na území České republiky

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Dvacet jedna cizinců zadržela policie na území okresu Louny. Stalo se tak ve středu ráno po dopravní nehodě, která se odehrála mezi Dobro-měřicemi a Lenešicemi. Do lampy veřej-ného osvětlení tam naboural kolem šesté hodiny ráno řidič dodávky, který v ní převážel cizince. Jak policisté později zjistili, jednalo se o uprchlíky z Afgánistánu, kteří na území České republiky pobývali nelegálně.

 

„Ve vozidle cestovalo dvacet jedna cizinců, z nich část si na místě převzali policisté cizinecké policie. Část cizinců byla převezena do okolních nemocnic na ošetření a poté rovněž eskortována na služebnu cizinecké policie. V nemocnici zůstali hospitalizováni tři cizinci s vážnějšími zraněními,“ uvedla k nehodě dodávky Šárka Poláčková, policejní mluvčí krajského ředitelství v Ústí nad Labem. Se zadrženými cizinci bezprostředně po nehodě proběhly nezbytné úkony ke zjištění totožnosti a oprávněnosti pobytu cizinců. O dalším postupu se rozhodlo na základě výsledku tohoto šetření a provedených výslechů.  „Okolnosti a příčiny dopravní nehody vyšetřují lounští policisté,“ dodala.
Po provedeném šetření policisté zjistili, že všichni zajištění cizinci jsou státními příslušníky Afghánistánu a žádný z nich neměl platné doklady, které by opravňovaly k pobytu na území České republiky. „Provedeným šetřením bylo zjištěno, že deset cizinců je žadateli o azyl v Maďarsku, kam budou na základě Dublinského nařízení předáni. Do doby předání bude pět dospělých umístěno v záchytném zařízení pro cizince. Pět mladistvých umístí pracovníci OSPOD v zařízeních pro mládež,“ přiblížila postup policie Š. Poláčková.

Celý článek si můžete přečíst v tištěném vydání Lounského pressu

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: