V ZUŠ se staví nová střecha: Nový bude také ředitel a pár učitelů

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Střecha základní umělecké školy v Podbořanech prochází v současné době kompletní rekonstrukcí. Město do výměny střechy ZUŠ investuje necelých 3,5 milionu korun, které byly schváleny v rámci rozpočtu na začátku března. Cena vzešla z výběrového řízení na zhotovitele, jimž se stala firma Josef Brabec Amigo Louny. Kvůli stavebním prácím, které na školní budově probíhají, se musela přesunout výuka žáků jinam. A to do prostor městského muzea poblíž ve stejné ulici Dukelské a kousek dál do Národního domu. „V muzeu probíhá výuka hudebního a výtvarného oboru, v Národním domě pak tanečního. Kvůli prácím na střeše i na stropech a také pohybu dělníků se tady učit nedá, proto je na ten měsíc – dva výuka přesunutá,” upřesnila ředitelka ZUŠ Jaroslava Jirásková.

 

„Provoz ZUŠ je kompletně přesunut do muzea, tzn., že jsou obsazeny i místnosti s expozicemi. Podmínky pro exponáty to sice nenarušuje, ale zasahuje do chodu muzea. Návštěvníci po dobu přítomnosti ZUŠ nemohou do expozic,” říká vedoucí muzea Martin Cyprian s tím, že situace je dočasná.
Současně s výukou stále probíhá zápis nových žáků, a to do konce září. Od října ZUŠ čeká také personální změna – od 1. 10. školu povede nový ředitel Martin Říhovský, kterého jmenovala rada města na základě výběrového řízení.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: