Ve městě je nová cukrárna

před dvanácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

img-1328-nahled Podbořany – Krásné zpestření dopoledne se skvělou ochutnávkou připravilo pro návštěvníky minulý čtvrtek Gymnázium a SOŠ v Podbořanech – slavnostně totiž otevřelo novou cukrárnu, jejíž provoz zajišťují žáci učebního oboru cukrář v rámci služeb pro veřejnost. Umístěna je sice v areálu školy, ale zájemci mají do ní snadný přístup – vchod rovnou do cukrárny je zřízen z ulice Kpt. Jaroše zhruba naproti knihovně.

 

Kokosové rolády, ořechové nebo ovocné košíčky, rakvičky, kremrole, punčové řezy, koláčky, dorty vyrábějí budoucí cukráři a cukrářky ve výrobně hned za dveřmi. K čerstvým zákuskům podle tradičních receptur, bezlepkovému cukroví nabízí prodejna i dobrou kávu, čaj i horkou čokoládu.
Školní cukrárna také přijímá objednávky na dorty různých tvarů a velikostí, zákusky, minizákusky, svatební koláčky a slavnostní cukroví. Vyhoví také speciálním přáním zákazníků, kteří by chtěli bezlepkové či dia zákusky. Otevřeno je ve všední dny, pondělí až pátek vždy od 9 do 14.30 hodin.
Slavnostní otevření nové cukrárny si ve čtvrtek nenechali ujít starosta a místostarosta města, ale například také podbořanský farář Aleksander Siudzik, nebo zástupkyně ředitelky nedalekého
Domova pro seniory Marcela Úlehlová a obyvatelé domova, kteří budou v prodejně s kávou a mlsáním určitě častými hosty.
„Přiznám se, že miluji dobrou kávu a k tomu sladké. Mám radost, že tady tvoří a pracují děti, to je výborný nápad,“ s dojetím komentoval otevření cukrárny A. Siudzík.
„Všechny zákusky a koláče byly výborné, nakoupila jsem v cukrárně za 500 korun a donesla kolegyním na ochutnávku (měla jsem 3 krabice – tedy myslela jsem i na naše doma). Koláče se jen rozplývaly v ústech a zákusky jsou opravdu vynikající. Já miluji punčové řezy a ty ze školní cukrárny nemají zatím konkurenci. Musím opravdu jen chválit, smekám před profíky – cukráři, kteří z těch mladých učňů budou. Jsou moc šikovní a jejich mistrová Simona Pavlíková a další vedoucí Dana Králová, Ivana Kudláčková také. Samozřejmě i vedení školy má velkou zásluhu na vytvoření podmínek pro jejich práci a rozšíření nabídky učebního oboru, bez nich by to nefungovalo,“ nešetřila chválou Marcela Úlehlová.
Více snímků najdete zde

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: