Věznice v Drahonicích se v brzké době otvírat nebude

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Drahonice – Věznice v Drahonicích zatím v nejbližší době obnovena nebude, i když se o tom od jara uvažuje. Důvodem je vysoká finanční náročnost, na objektu by bylo potřeba provést větší opravy. Tato situace se ale může kdykoli změnit, protože stále stoupají počty lidí umístěných ve věznicích kvůli výkonu trestu.

 

Již letos na jaře se objevila zpráva, že vězeňská služba opět uvažuje o otevření tohoto zařízení. Vězeňská služba zavřela věznici před dvěma lety kvůli tomu, že tehdejší prezident Klaus udělil rozsáhlou amnestii, v celé ČR bylo propuštěno přes šest tisíc vězňů, věznice se vyprázdnily a drahonické zařízení bylo poloprázdné a málo využité.
Potom se objevily úvahy, že by areál měl být prodán. Dokonce z Lubence zazněly obavy, aby se do uzavřené věznice v Dra-honicích nestěhovaly, jako do ubytovny, nepřizpůsobivé osoby.
Nyní ovšem počty vězňů znovu stoupají a ve výkonu trestu už je jich stejně, jako bylo před Klausovou amnestií. Drahonice jsou tedy opět „ve hře“. Přesto aktuální otevření vězení v Drahonicích není přímo na pořadu dne. Mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR Hana Löffelmannová uvedla: „Objekt Drahonice je aktuálně ponechán v majetku Vězeňské služby ČR, prozatím však nebude využíván pro realizaci výkonu trestu odnětí svobody z důvodů vysoké finanční náročnosti opětovného zprovoznění. Analyzujeme ovšem další možnosti využití objektu pro účely v rámci vězeňské služby."

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: