V okrese Louny přibývá obyvatel

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Okres Louny – V lounském okrese žilo ke konci loňského roku 86 346 obyvatel. Ve srovnání se začátkem roku 2016 je to o sedmdesát osob méně. Rozdíl to není veliký, neboť počet obyvatel záleží na mnoha faktorech, stěhování z nebo do okresu, přírůstek narozených a úbytek zemřelých. V rámci kraje si ale okres Louny vede dobře, co se týče pohybu obyvatelstva stěhováním.

 

Z Lounska, Žatecka a Podbořanska se během roku 2016 vystěhovalo 1 593 lidí, přistěhovalo se ale 1 641. Přírůstek stěhováním je tedy o 48 osob. V rámci republiky se přestěhovalo patnáct set mužů a žen, do ciziny odešlo dvaasedmdesát osob, z toho 36 mužů. Z ciziny do okresu přišlo 140 nových občanů, nejvíce to byli Slováci, Ukrajinci a Vietnamci. Druhým okresem kraje, kam se více lidí přistěhovalo, než z něj odešlo, je Litoměřicko. Tam to bylo dokonce 378 obyvatel. Ostatní okresy lidé více opouštěli, nejvíce Ústecko, Děčínsko a Mostecko. V Ústeckém kraji žilo ke konci roku 821 377 lidí. Počet obyvatel za dvanáct měsíců stěhováním klesl o 1473. V severních Čechách tak pokračuje několikaletý trend, kdy se víc lidí bohužel stěhuje pryč, než do oblasti přichází.
Podle údajů statistického úřadu žije v lounském okrese 42 737 mužů a 43 609 žen. Celkový počet obyvatel okresu se za dvanáct měsíců snížil o sedmdesát. V loňském roce tady zemřelo 1 001 osob, narodilo se 883 dětí. Přirozený přírůstek je tak mínus 118 obyvatel. Podle statistického úřadu páry v našem okrese uzavřely během loňského roku 402 sňatků, rozvedlo se 253 manželství.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: