Vozíčkářům vytvořili pohodovou atmosféru

před desíti měsíci  |  Zprávy |   1 komentář

vozickari-tanec-nahled Žatec – Každý měsíc, od jara až do podzimu, pořádá žatecké sdružení Roztančená kolečka veřejné taneční kurzy pro vozíčkáře. Předposlední setkání proběhlo první listopadovou neděli v restauraci U Orloje, která jim druhým rokem poskytuje zázemí. „Taneční kurzy pro vozíčkáře pořádáme již několik let. Začínali jsme na Chmelu, pak se přesunuli na Baterku a teď jsme dva roky tady. Jsou na nás moc hodní, rádi nás vidí a nic jim není zatěžko,“ chválí zdejší personál Jaroslava Panská, zakladatelka spolku Roztančená kolečka, která byla s průběhem nadmíru spokojená.

„Byl to jeden z nejlepších kurzů. Společně s tanečními asistenty se do výuky zapojilo pět vozíčkářů a výuce přihlíželo kolem sedmdesáti lidí z řad hostů. Bylo mezi nimi i hodně cizinců, jeden Angličan si dokonce tanec s vozíčkářem vyzkoušel. Ostatní se sice ostýchali, ale vytvořili nám skvělou atmosféru,“ popisuje Jaroslava Panská, která se sama již delší dobu bez invalidního vozíku neobejde. Kurz probíhal za běžného provozu a o hudební složku se tradičně staral Pavel Uhlík. V neděli 20. listopadu se vozíčkáři se svými tanečními partnery sešli v restaurantu U Orloje letos naposledy. Závěrečný kurz mohli brát i jako přípravu na tradiční ples vozíčkářů, který spolek chystá po novém roce na sále Lidového domu.

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

1 | Jarka @ | před desíti měsíci

Dlouho jsem hledala ta správná slova, která by vyjádřila co mám na srdci. Jako první bych asi chtěla říct, že to jak jste Verunku přijali mě opravdu dojalo. Bylo to krásné, tady na to nejsem zvyklá a bylo to pro mě úžasné. Šlo na ni vidět, že je šťastná, tím pádem jsem spokojená i já, není nic krásnějšího než ji vidět jak se usmívá.
Nevěřila jsem, že ještě někde je skupina lidí, kteří nikoho neodsuzují a přijmou k sobě osobu jakýkoliv handicap a lidi bez něj.
Určitě by jsme se přijeli v nejbližší době za vámi opět podívat a nelitujeme cesty z Ústí n/L.Tím je naše velké DĚKUJI

reagovat

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: