Vroutek a Kryry se vyjádřily ke studii nádrže

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Vroutek, Kryry – U Mukoděl vedle Kryr má vzniknout přehrada jako ochrana před povodněmi na Blšance. Řešení věcné i finančně efektivní stránky budoucí vodní nádrže na Blšance nad Kryry navrhuje studie proveditelnosti, kterou zajišťuje Povodí Ohře.

 

Do 14. září běžela lhůta pro vyjádření ke studii všech dotčených účastníků, tzn. vlastníků pozemků – měst, obcí, veřejnosti.
„Poslali jsme dopis, v němž bylo zformulováno, že případná stavba nádrže nesmí ohrozit obec Mukoděly, to znamená pokusit se vytvořit variantu s menší nádrží, popřípadě pokusit se zjistit možnost vytvoření další nádrže nad obcí Mukoděly. Zábor přes 20 hektarů je podle nás dost. Jedna z variant, kaskáda nádrží dvou nádrží po 8 hektarech, mi připadá průchodnější, to by ale podléhalo také dalšímu posouzení. Dále mne projektant ujistil, že EIA (vyhodnocení vlivu na životní prostředí) se bude muset udělat, bez tohoto posouzení by to nešlo,” informuje starosta Vroutku Jaromír Kubelka.
Územní plán města Vroutku s nádrží počítá. „Aktuálně platný plán danou lokalitu ne-řeší a návrh nového plánu počítá v textové části s výstavbou rybníků a nádrží na vodu. Takže nově připravovanému plánu tento návrh nádrže neodporuje,” dodal Kubelka.
Na adresu Povodí Ohře dorazilo také vyjádření města Kryr. „Naše stanovisko je kladné, něco podobného tu mělo být již hodně dávno – vzpomeňme na záplavy a povodně v minulosti. Blšanka je jeden z mála toků, který nelze regulovat při povodních. Studii Povodí Ohře vítáme a podporujeme ji,” uvedl starosta Kryr Miroslav Brda.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: