Výměnný pobyt v Dánsku přinesl nová přátelství i cenné zkušenosti

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

dansko2-nahled Žatec, Dánsko (sš) Skupina studentů Obchodní akademie a Střední zemědělské a ekologické školy v Žatci se zúčastnila pod vedením Ivany Doktorové a Evy Chmelařové výměnného pobytu v Dánsku, který se uskutečnil začátkem dubna.

 

Studenti 1. až 3. ročníků navštívili soukromou školu Næsgaard Efterskøle v blízkosti malebného městečka Stubbekøbing na ostrově Falster. Měli možnost poznat jak zázemí a řád tamější internátní školy, tak i zažít přívětivou pohostinnost v jednotlivých dánských rodinách.
V rámci chodu školy se zapojovali do rozmanitých aktivit, kterým se dánští studenti kromě běžné výuky tradičních předmětů pravidelně věnují – výtvarná zručnost (výroba šperků, keramiky, malba a kresba za použití různých technik), hudební produkce, činnosti spojené s poznáváním a praktickým využíváním přírody, sportovní aktivity. V rámci pobytu v hostitelských rodinách byl program individuální, většinou byla jeho součástí návštěva hlavního města, která byla spojena s prohlídkou nejznámějších pamětihodností, s okružní plavbou či vyžitím v dánském zábavním parku Tivoli.
A protože se na projektu podílely rovněž dvě zahraniční školy, katolické gymnázium z Holandska a učňovská škola (obor kuchař – číšník) z Itálie, konalo se pod názvem „Challenge“ velké klání v mezinárodních týmech, a to v nádherném prostředí uprostřed lesů při mořském pobřeží, poblíž něhož se škola nachází. Pestré a zajímavé soutěžení zahrnovalo úkoly zaměřené na pohyb, paměť, orientaci v mapě a podobně.
Studenti se vrátili domů obohaceni mnohými poznatky z reálií Dánského království, někteří z nich uzavřeli nová přátelství, získali cenné zkušenosti při komunikaci v anglickém jazyce, udělali si obrázek o životních podmínkách a způsobu života v jiných zemích, především pak v Dánsku. Ivana Doktorová
+ foto: Na fotce jsou studenti třídy 3.L (lyceum), autorem fotografie je jedna z nich – Simona Janeková.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: