Výrobce drátů zaměstná až šest stovek lidí

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Triangle – Investice ve výši dvě a půl miliardy korun a až šest set nových pracovních míst. Takové jsou plány společností Kiswire Cord Czech, jejíž jednatel Václav Skála a hejtman Oldřich Bubeníček podepsali v závěru minulého týdne smlouvu mezi Ústeckým krajem a společností o koupi pozemků na výstavbu nového výrobního závodu. Strategická průmyslová zóna Triangle tak získala nového výrobce ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky a automobilový průmysl.

 

„Vše postupuje dle harmonogramu. Platí, že do konce letošního roku chceme vyrobit vzorky pro své zákazníky a zkušební provoz předpokládáme spustit na začátku roku 2017,“ potvrdil v rámci podpisu jednatel Skála průběh výstavby nového závodu. Ta byla zahájena letos v dubnu přípravnými pracemi na ploše o velikosti 20 hektarů v jihozápadní části průmyslové zóny. Hejtman Bubeníček ocenil především příslib zaměstnanosti.
Podle slov Václava Skály již dnes firma zaměstnává patnáct lidí z regionů Žatec, Most a Chomutov. „První operátoři a zaměstnanci údržby jsou už na zaškolení v Koreji,“ dodal jednatel Kiswire Cord Czech s tím, že v první fázi získá v továrně práci stovka pracovníků, v druhé pak dalších 300 a výhledově počítá firma se zaměstnáním až šest stovek lidí.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: