Výstaviště zahájilo rekordní návštěvností první akce

před pěti měsíci  |  Kultura | Zprávy |   0 komentářů

dsc-4709-nahled Louny (lus) Jestli se loňský zahajovací jarní veletrh na lounském výstavišti vydařil, ten letošní ho převálcoval.

 

Branami výstavy Dům a zahrada, která v Lounech probíhala od čtvrtka 13. dubna do neděle 16. dubna, prošlo bezmála 37 tisíc lidí. „S návštěvností i celou výstavou jsme spokojeni. Přišlo dokonce o 1525 víc návštěvníků než v loňském roce,“ uvedla Irena Spilková z pořadatelské společnosti Diamant Expo. Podle jejích slov první letošní výstavu navštívilo 36 921 lidí.
Nejnáročnějším dnem pro příchozí návštěvníky, vystavovatele, ale i pro celou západní část Loun byl pátek. V den státního svátku, kterému z celého víkendu přálo také nejteplejší počasí, na výstaviště zavítalo neuvěřitelných 16 428 lidí. „V pátek padl denní rekord výstaviště. Tak vysokou návštěvnost jsme doposud za jeden den na žádné z výstav v Lounech neměli. Někteří vystavovatelé měli po tomto dni zásoby vyprodané a museli dovézt další zboží,“ dodala. Auta parkovala v celé západní části města, podél hlavního tahu stála až k výjezdu z Loun. Podle slov pořadatelky byla, v uvozovkách řečeno, nejideálnějším dnem sobota, kdy výstavištěm prošlo jedenáct tisíc lidí. „Je to takový ideální počet. Výstaviště bylo plné, ale ne přeplněné. Prodejci prodávali, ale u stánků se nikdo netlačil a cesty se daly bez tlačenic projít,“ uzavřela I. Spilková. Další výstavou v Lounech je červnový Autosalon a Rodina a volný čas, v letošním roce doplněné o výstavu kreativity a řemesla.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: