Vzniká nová lokalita pro bydlení v Podbořanech

před jedním rokem  |  Rozhovory | Zprávy |   0 komentářů

pozemky-nahled Podbořany – Na okraji Podbořan se nedávno začala budovat nová, zajímavá lokalita pro bydlení. Stavební pozemky určené pro stavbu rodinných domů se už začaly prodávat. Jedinečnost této lokality spočívá především v jejím umístění. Nachází se totiž dostatečně stranou dopravního ruchu města a díky těsné blízkosti valovského lesa a městského koupaliště skýtá možnost rekreačního a sportovního vyžití. Téměř veškerá infrastruktura, kterou město nabízí, se přitom nalézá v blízkém okolí. Především pro mladé rodiny s dětmi jsou tyto pozemky pro stavbu rodinného domu v Podbořanech zajímavou alternativou. Zeptali jsme se na novou lokalitu pro bydlení Martina Řepíka, majitele pozemků.

 

Kde přesně v Podbořanech vyrůstá nová lokalita pro bydlení?
U areálu městského koupaliště, které se nachází na okraji města, směrem k vesničce Valov.
V čem je lepší, jiná, než jiné lokality ve městě?
Jedinečnost této lokality spočívá především v jejím umístění. Nachází se totiž dostatečně stranou dopravního ruchu města a díky těsné blízkosti městského koupaliště a Valovského lesa skýtá určité možnosti rekreačního a sportovního vyžití. Téměř veškerá infrastruktura – školy, školky, dětská hřiště – kterou město nabízí, přitom je snadno dosažitelná pěšky. Tyto parcely by mohly pro zájemce představovat, v porovnání s aktuální nabídkou stavebních pozemků v regionu, rozhodně zajímavou alternativu.
S kolika rodinnými domy počítáte?
Území je připravováno pro výstavbu celkem osmnácti rodinných domů.
Už se začaly prodávat parcely, kolik stojí zhruba jedna parcela?
Ano, parcely jsou už nyní na prodej za cenu 600 Kč za metr čtvereční. Po dokončení zasíťování lokality bude cena pozemků navýšena o daň z přidané hodnoty.
V jakém stavu jsou parcely, které se prodávají?
V tuto chvíli je dokončena kanalizace a probíhá výstavba vodovodu. Následovat bude propojení nových stavebních parcel s elektrickou sítí a vybudování komunikace, chodníku a veřejného osvětlení.
Když někdo koupí parcelu, jak rychle může na ní mít dům?
Území bude připraveno (zasíťováno) pro stavby rodinných domů během několika následujících měsíců. Do jara příštího roku by měly být veškeré práce dokončené a stavbě rodinných domů by tak nemělo nic bránit.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: