Za týrání manželky opět podmínka, Paur se opět odvolal

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Z důvodu nedostatečného odůvodnění rozsudku vrátil Krajský soud v Ústí nad Labem případ Pavla Paura (42) ze Slavětína. Okresní soud v Lounech ho letos v únoru odsoudil k podmíněnému dvouletému trestu se zkušební dobou na tři léta. Shodný rozsudek vynesl prvoinstanční soud toto pondělí.

 

„Soud zpracoval na jednadvaceti stránkách výpovědi svědků, ale odůvodnění rozsudku jenom na půl stránky, to se kraji nelíbilo a vrátil nám věc zpět,“ řekl na začátek jednání soudce v Lounech. Odvolací senát ale v rozsudku napsal, že vinu obžalovaného v chování spatřuje.
Okresní soud v Lounech se případem Pavla Paura zabývá již od února 2014. Je obžalován, že od počátku roku 2012 do třetího února 2013 opakovaně fyzicky napadal matku svých čtyř dětí Janu Paurovou (35). Ta se od začátku února 2013 již tři roky pohřešuje. Den před jejím zmizením s ní mluvila policistka, která jí domů přinesla předvolání k výslechu. Jana se ho už nezúčastnila…
Poprvé ho Okresní soud v Lounech obžaloby zprostil, rozsudek zrušil krajský soud, provádělo se další dokazování, podle kterého byl Paur již odsouzen. Důležitými svědky byly úřednice ze sociálního odboru a pracovnice intervenčního centra, které pomáhá týraným ženám.
Soudce nakonec vynesl shodný rozsudek jako v únoru, odsoudil Paura k podmínce, soudci řekl, že si podá odvolání. Případem se znovu bude zabývat odvolací senát Krajského soudu v Ústí nad Labem.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: