Zahraniční stáž v rámci EU

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

zahranicni-staz-nahledZahraniční stáže v Portugalsku ve městě Barcelos se ve dnech 20 května až třetího června zúčastnilo osm žáků soukromé obchodní akademie a devět žáků Střední průmyslové školy elektrotechnické a ZDVPP Žatec. Zahraničních stáž byla hrazena z dotačního programu Erasmus + v praxi, který je v České republice řízen Domem zahraniční spolupráce. Finanční spoluúčast poskytly i obě žatecké školy.

 

Žáci obchodní akademie v rámci stáže pracovali ve firmách zabývajících se propagační grafikou a reklamou. Žáci elektrotechnické průmyslové školy pracovali ve firmách, které se specializují na elektrotechniku.
Ve volném čase se kromě zdokonalování se v cizích jazycích rovněž věnovali mezinárodnímu přátelství a tím získali i spoustu zahraničních kontaktů. Při pobytu je čekaly i velmi zajímavé výlety, a to například do měst Porto, Braga, Guimaraes, Viana do Castelo a Ponte de Lima. Samozřejmostí byl pobyt a koupání v Atlantickém oceánu.
„Žákům se zahraniční praxe velmi líbila, byla pro ně neskutečně přínosná a většina z nich by se v budoucnu ráda do Portugalska opět vrátila,“ shrnul Petr Vajda, zástupce ředitelky SOA a SPŠE Žatec.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: