Zájem o taneční kurzy mezi mladými lidmi stále stoupá

před jedenácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Čtrnáct večerů věnují mladí lidé tancování. Řeč je o tanečních pro mládež, které v Lounech pořádají jednou ročně Martin a Kateřina Čechovi. Kurz obsahuje deset klasických lekcí, tři prodloužené a závěrečný ples zvaný věneček. „Klasické lekce tanečních jsou dlouhé dvě a půl hodiny.

 

 

Jedna z těchto lekcí je tematicky zaměřená na kubánské tance.  Prodloužené jsou delší o hodinu a k tanci nám hraje živá kapela,“ řekl Martin Čech. Jedna z prodloužených je také speciálně zaměřená, je to mikulášská, tentokrát bez živé kapely. Věneček je pak vyvrcholením celého kurzu, který probíhá formou klasického plesu. Taneční pro mládež pořádají Čechovi již čtvrtým rokem. „Sportovnímu společenskému tanci se věnujeme již patnáct let, stále aktivně soutěžíme. Jsme držiteli mezinárodní třídy M. Společně jsme začali tančit právě po absolvování tanečních pro mládež pod vedením Hanky Voglové. Mimo tanečních pro mládež pořádáme také kurzy pro dospělé, což jsou čtyři kurzy za rok. Založili jsme taneční školu a taneční klub Fénix Louny,“ přiblížil taneční činnost M. Čech.
Přihlášky na každou sezonu tanečních jsou vypisovány na začátku února. „Držíme stejný počet tanečních párů každý rok, aby měli všichni dost prostoru si zatančit. Každý rok se nám kurz plní rychleji a rychleji, což nás samozřejmě těší. S celým průběhem tanečních nám pomáhá sehraný tým, kterému bychom chtěli touto cestou poděkovat,“ dodal M. Čech.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: