Zařízení pro cizince bude fungovat do konce roku

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Drahonice (r, až) Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích bude zatím fungovat do konce roku. Ministerstvo vnitra neplánuje investovat do areálu, kde se vystřídalo od zprovoznění loni v říjnu 211 běženců. Obavy místních obyvatel z ubytovaných většinou pominuly. Lubenec, pod který Drahonice patří, v minulých dnech obdržel dotaci ze státního rozpočtu na částečnou úhradu nákladů vynaložených v souvislosti se zařízením za první čtvrtletí ve výši 52,5 tisíc korun.

 

 

 

K 1. červenci bylo v Drahonicích ubytováno 61 cizinců. Areál patří Vězeňské službě ČR, Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra má areál vypůjčený. „Ministerstvo vnitra proto do areálu neinvestovalo a investovat nebude. Vypůjčení areálu je na dobu určitou, a to do 31. prosince 2016,” řekl Kiril Christov ze Správy uprchlických zařízení.
Mezi místními obyvateli i zastupiteli v Ústeckém kraji se mluví o tom, že by se do Drahonic poté mohli vrátit opět vězni. „My jsme s věznicí nikdy neměli problém. Naopak zkušenosti byly vždy dobré. Ale to by určitě musel stát investovat do topení v areálu,” řekl lubenecký starosta Jiří Chaloupecký. Problém je hlavně s čističkou odpadních vod a s kotlem, který je pouze provizorně opraven.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: