Zastupitelé o podpoře D7 nehlasovali

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Lounsko, Ústí (ost, lus) K podpoře zařazení dálnice D7 mezi deset prioritních staveb v ČR vyzvali v pondělí odpoledne zastupitelstvo Ústeckého kraje jeho členové Jan Novotný a poslanec a zároveň lídr do krajských voleb Michal Kučera (oba z TOP 09). Stavba důležité spojnice mezi Prahou a Chomutovem by tak mohla projít zkráceným procesem posouzení vlivu na životní prostředí (EIA).

 

Krajští zastupitelé o návrhu bohužel odmítli hlasovat. „Navrhnul jsem usnesení, ve kterém krajské zastupitelstvo ukládá hejtmanu Bubeníčkovi jednat s vládou ČR o zařazení této dálnice mezi prioritní stavby. Krajští zastupitelé místo toho hlasovali o rozvoji dopravních staveb v Ústeckém kraji,“ říká zastupitel Novotný. Kvůli novému zákonu o posouzení vlivu na životní prostředí jsou dnes pozastaveny desítky dopravních staveb. „Mezi nimi i dálnice D7 Chomutov – Louny – Praha. Proto jsem chtěl, aby krajské zastupitelstvo požádalo vládu o zařazení dálnice D7 mezi deset prioritních staveb,“ vysvětluje Kučera. „Zatímco jiné kraje si zdárně vylobovali zařazení svých staveb mezi TOP 10, na které se nebude dělat plná EIA, Ústecký kraj na to rezignoval,“ uzavírá poslanec. Komunikace D7 má poslední termín dokončení stanovený na rok 2023, ale ani ten není v současné době jistý.
Některé části silnice jsou navíc častými úseky nehod. K vážné nehodě na ní dochází velmi často. Dostavba dalšího úseku Postoloprty – Bitozeves měla začít v červnu, stále se ale nic neděje.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: