Zastupitelé se dohadují o systému práce komisí

před třemi roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Jedním z hodně diskutovaných bodů příštího jednání zastupitelstva města má být počet komisí městské rady a jejich možné sloučení.

 

Rozdělení prostředků jednotlivým komisím se totiž částečně nelíbí např. Jaroslavu Zívalovi (KSČM), který upozornil na nepoměr při rozdělení peněz komisi pro rodinu a komisi pro otevřenou radnici. Ta první jmenovaná letos dostala v rámci rozpočtových změn 25 tisíc korun, druhá dvakrát tolik.
S počtem a fungováním komisí při radě města nejsou spokojeni ani zastupitelé za ANO 2011. Již při koaličních vyjednáváních navrhovalo ANO Louny všem politickým uskupením zrušení a sloučení některých komisí rady města. Argumentovalo tím, že počet komisí v Lounech je oproti jiným podobným městům výrazně vyšší a mnohdy se komise „oborově“ překrývají. „Tehdy náš návrh našel podporu u většiny kandidujících subjektů. Důvodem sloučení komisí je větší efektivnost, rychlejší komunikační toky, ale především finanční úspora. Výsledek po volbách je najednou opačný, naopak se nám počet komisí zvýšil, pravděpodobně v souladu s heslem vysoké hospodárnosti. Projednávali jsme počet komisi i s ČSSD a KSČM, jednoznačně lze říci, že panuje shoda a rozhodně zastupitelům i radě na dalších jednáních zastupitelstva města navrhneme sloučení některých komisí. Máme to mezi hlavními body programu a budeme to řešit,“ říká za ANO Louny Milan Rychtařík.

 

Více informací najdete v tištěném vydání Lounského pressu

 

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: