Zastupitelé v rolích radních

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Poprvé se tuto středu sejdou zastupitelé v roli radních. Pravomoce rady museli převzít, protože počet radních klesl pod pět, což je podle zákona o obcích nejnižší možné číslo, aby rada mohla fungovat a byla usnášeníschopná. Během léta tak místo prázdnin čekají zastupitele další tři nebo čtyři jednání.

 

Rada o své pravomoce a kompetence přišla poté, co 23. června na své členství v ní rezignoval Karel Krčmárik (KSČM). Počet radních klesl na čtyři – starostku Zdeňku Hamousovou, místostarostu Jaroslava Špičku (oba Volba pro město), Jaroslava Hladkého (SNK-ED) a Jiřího Karase (Unie pro sport a zdraví). Protože se zastupitelé na zasedání 24. června nedokázali shod-nout na nové podobě rady, převzalo její pravomoce zastupitelstvo. „V praxi tato situace neznamená nic jiného, než že se místo rady schází zastupitelstvo a v plné kompetenci řeší úkoly rady města,“ vysvětlil místostarosta Jaroslav Špička.
Zastupitelé se jako rada poprvé sejdou ve středu 8. července od 14.30 hodin v zasedacím sále žatecké radnice. Zabývat se budou materiály a úkoly, které by jinak rad-ní projednávali ve čtvrtek 9. července. Jednání zastupitelstva je veřejné, přenášeno bude též živě online prostřednictvím webové kamery a služby YouTube, odkaz na něj lze nalézt na stránkách města.

Celý článek si můžete přečíst v tištěném vydání Žateckých novin

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: