Žatec má konečně kompletní radu města

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

novakova-herosacka-nahled Žatec – Po deseti měsících má Žatec konečně opět funkční a usnášeníschopnou radu. Dalšími radními byli v pondělí 25. dubna zvoleni Oldřich Řáha (Svobodní) a Jana Nováková (exČSSD), která se stala první místostarostkou města.

 

Poslední funkční rada se rozpadla na konci loňského června, když na svůj post radního rezignoval Karel Krčmárik (KSČM). V radě tak zůstala starostka Zdeňka Hamousová, místostarosta Jaroslav Špička (oba Volba pro město), Jaroslav Hladký (SNK-ED) a Jiří Karas (Unie pro sport a zdraví). Počet členů rady tak klesl pod pět, což je nejnižší ze zákona možné číslo. Pravomoce rady proto muselo převzít zastupitelstvo, které se začalo scházet podstatně častěji v termínech, kdy by zasedali radní. O podobě nové rady se několikrát jednalo, dohoda však pokaždé selhala na jejím personálním obsazení.
Situace se zřejmě změnila poté, co na funkci zastupitele na začátku dubna rezignoval Tomáš Petříček (Svobodní) a nahradil ho Oldřich Řáha. Právě ten se nyní stal šestým radním. Dále byla do rady zvolena i Jana Nováková, která se stala také první místostarostkou města. Více informací přineseme v tištěném vydání Žateckých novin v úterý 3. května.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: