Žatec zaplatí poslední sankci za Chrám

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Dotaci určenou na vybudování komplexu Chrámu chmele a piva Žatec stále ještě neobdržel celou. Schází mu ještě 12 milionů korun. Ty mu ovšem Regionální operační program Severo-západ nedá, dokud město nezaplatí poslední platební výměr, který mu byl vyměřen za pochybení při realizaci projektu. Současně požaduje také zaplacení úroků za posečkání se zaplacením platebních výměrů. Otázku zda mají tyto částky zaplatit či se proti němu ještě zkoušet odvolat řešili zastupitelé na svých dvou zářijových jednáních. Nakonec se rozhodli, že peníze uhradí.

 

Žatec obdržel na Chrám chmele a piva z ROP Severozápad dotaci 211 milionů korun, 199 milionů již dostal. V říjnu 2013 ovšem město obdrželo na základě auditu tři platební výměry na částku 180 milionů korun jako korekci kvůli chybám při výběrovém řízení na zhotovitele, které proběhlo v roce 2008. Město se proti tomuto odvolalo a dosáhlo snížení korekcí na 1,7 milionu korun, kterou již zaplatilo. V letošním roce však Žatec od ROP Severozápad obdržel další platební výměr na 62 tisíc korun. O tom zda ho uhradí či se proti němu odvolá, jak jim doporučovali zástupci právní kanceláře, která město v tomto sporu zastupuje, rokovali zastupitelé hned na dvou zářijových zasedáních. Usnesení přijali teprve na druhém z nich – 16. září. Rozhodli, že částku zaplatí, aby město získalo zbývající část dotace ve výši 12 milionů korun. ROP Severozápad ovšem chce také částku 137 tisíc korun, kterou činí úroky za dobu, kdy posečkalo na zaplacení platebních výměrů z roku 2013. Požádalo o jejich prominutí. „Neoficiální zpráva je, že prominuty nebudou,“ sdělila úřednice Martina Hauftová. Zastupitelé tedy odhlasovali rovněž zaplacení této částky.
Komplex Chrámu chmele a piva vznikl v Žatci v letech 2009 až 2011 na tzv. Pražském předměstí. Celkové náklady na tento projekt činily 252 milionů korun, většinu pokryla dotace ve výši 211 milionů.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: