Žatečtí kanoisté patří mezi špičku, na světovém šampionátu vybojovali několik cenných kovů

před jedním rokem  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

slanina-ms-sjezd-nahled Hned čtyři cenné kovy dovezli žatečtí kanoisté z červnového Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Vladimír Slanina ml. (na snímku) vybojoval dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Jeho otec Vladimír společně s Martinem Svobodou přidali další bronz do české sbírky ze závodu dvojic.

 

Červnové Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě proběhlo v Bosně a Hercegovině a na Balkáně se žateckým borcům dařilo opravdu skvěle. Nejdříve se vydal na trať mladý Slanina v závodu jednotlivců v dlouhém sjezdu. Na technicky náročné, 4,5 kilometru dlouhé trati, se na průběžných mezičasech pohyboval na prvním místě. V závěru závodu se však před našeho kanoistu dostali tři soupeři, i tak byla čtvrtá příčka pro Slaninu zatím nejlepším umístěním na světovém šampionátu. Po tomto závodě na trať vyrazili v kategorii Masters žatečtí deblíři Vladimír Slanina st. s Martinem Svobodou. Téměř tři čtvrtiny závodu se pohybovali těsně na čtvrtém místě. „V posledních šesti stech metrech jsme ještě více zabrali, vydali se ze všech sil a cíl nakonec protnuli na třetím místě,“ popisuje Slanina st. cestu k bronzovému úspěchu. Mistry světa se stali Slováci, stříbro brala další česká dvojice Mornštejn -Šťastný.
Druhý den mistrovství byl na programu nejdříve závod družstev, kde Češi patřili k horkým favoritům. A také si jednoznačně pro zlatou medaili jeli, když na všech mezičasech byli prvním. V závěru se na ně silně dotahovala Francie, ale česká trojice ve složení Rolenc, Haleš a Slanina ml. si zlato uhájila a získala na šampionátu první titul mistrů světa pro českou výpravu. Pro mladého Slaninu to byl zároveň i první seniorský titul na světovém šampionátu.
Čekal ho ale další start v individuálním sprintu, kde si Vladimír věřil v koutku duše nejvíce. „Po dvou loňských nevydařených finálových startech na mistrovství světa i Evropy jsem chtěl konečně prolomit smůlu a získat medaili. Kvalifikaci jsem zajel skvěle a z druhého místa postoupil do večerního finále, kam se nakonec probojovali všichni naši singlíři. Finálová jízda se jela v opačném pořadí, takže jsem měl přehled o dojezdu závodníků startujících přede mnou. Když jsem vyrážel na trať, vedl náš Rolenc před Němcem Weberem a třetí byl průběžně Ital,“ popisuje Slanina. Žatecký závodník zajel finálovou jízdu skvěle a v cíli z toho bylo průběžné třetí místo. Čekalo se pouze na nejrychlejšího závodníka kvalifikace Dazéra z Francie, který však byl v cíli o tři desetiny pomalejší než Vladimír a v českém táboře tak mohla vypuknout radost naplno, protože mistrem světa se stal Rolenc a bronz vybojoval Slanina. „Tohle finále bylo jedním z nejvyrovnanějších v historii, protože prvních osm závodníků bylo v cíli vtěsnáno v minutovém závodě do jedné vteřiny,“ dodává Vladimír.
Závěrečný den mistrovství se jel závod sprintových hlídek. Češi opět patřili k adeptům na medaili. Finále se jelo na dvě kola a počítal se lepší výsledek. Po první jízdě vedli naši před družstvem Francie, třetí byli Chorvaté. Ve druhém kole se všichni ještě zlepšili. Češi jeli jako poslední a museli zajet nejrychlejší čas a to se jim také povedlo. Byl z toho druhý titul mistrů světa a poprvé v historii naši vybojovali titul jak v dlouhém závodě, tak ve sprintu. Česká výprava i díky žateckým závodníkům získala na tomto šampionátu nejvíce medailí a celkem osm titulů mistrů světa.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: