Zdravotně postiženým pomůže nový projekt

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Lounsko (šim) Lidé se zdravotním postižením musí překonávat řadu překážek. Jedním z nejpalčivějších problémů je obtížné hledání vhodného zaměstnání. Přitom uplatnění na trhu práce bývá nejpřirozenějším způsobem integrace do života společnosti.

 

Právě osobám se zdravotním postižením z Loun a okolí se nyní otevírá možnost ke zvýšení kvalifikace a získání práce. A to díky projektu Podpora osob se zdravotním postižením k trhu práce, který realizuje spolek Pomoc – poradenství, podpora. Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
První část projektu zahrnuje poradenství pro zdravotně postižené, hledání pracovních míst na internetu či exkurze do vybraných firem v regionu. Účastníci dle zájmu mohou také absolvovat některý z rekvalifikačních kurzů (Základy PC, Pracovník v sociálních službách, Strážný a další dle zájmu), čímž zvýší své šance při hledání práce.
„Stěžejní částí projektu je zprostředkování zaměstnání pro účastníky projektu a to i formou příspěvku na mzdové náklady zaměstnavatelům. Všechny aktivity projektu jsou pro účastníky zdarma, navíc jim bude propláceno cestové z místa bydliště do místa realizace projektu,“ sdělila nám Zdeňka Venclíčková Baranniková ze spolku Pomoc – poradenství, podpora.
Výběr účastníků projektu bude probíhat v úterý 25. dubna na Úřadu práce v Lounech. Zájemci se mohou dostavit v 9 a 10.30 hodin. Pro bližší informace volejte na číslo 723 517 906.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: