Z lokálního ovoce vyrobí mošty i pálenku

před třemi dny  |  Zprávy |   0 komentářů

Mošty višeň nektar, jablko máta a jablečné chipsy to jsou letošní novinky v Moštárně v Lounech, kterou najdete ve Vladimirské ulici 2501. Firma nabízí ke koupi mošty z lokálního ovoce, nebo také službu zpracování vašeho ovoce.

 

Moštování si můžete vybrat ze dvou variant. Buďto na čerstvý surový mošt, který se doporučuje spotřebovat do dvou dnů, nebo pasterovaný mošt, jenž se plní do 750 mililitrových lahví nebo pětilitrových back in boxů s výčepními ventily. Zde se spotřeba pohybuje do jednoho roku. Ovoce na čerstvý mošt můžete vozit v pondělí (8 – 16), pátek (8 – 12) a sobotu (8 – 12 hodin). Za jeden litr kvalitního moštu zaplatíte pět korun a plní se do přivezených nádob. „Dovezete si vlastní ovoce ze zahrádky, nečekáte a domů si odvážíte hotový čerstvý mošt,“ říká Erika Myšíková. Pasterovaný mošt se vyrobí do tří až čtyř dnů. Další službou Moštárny Louny je zpracování dovezeného ovoce na pálenici.
V areálu firmy najdete také útulný obchůdek, kde můžete rovnou zakoupit mošty, ale i vína, med, nebo přírodní kosmetiku. Jsou také výhradní zástupci pro Českou republiku pro prodej jediného přírodního energetického drinku Hakuma Matcha, který se vyrábí z lístků zeleného čaje v Japonsku.
Moštárna Louny se za dobu své existence přestěhovala se do větších prostor a inovovali zařízení. Pyšní se také celou řadou ocenění a značek kvality. „Za moštík jablko-máta, což je letošní novinka, jsme obdrželi ocenění Zlatý klas na Zemi Živitelce. Višňový nektar zase obdržel licenci Dětská chuťovka. Na pár produktů máme ocenění Klasa a pyšníme se také certifikátem Dolního Poohří, jelikož zpracováváme regionální produkty,“ vypočítává Erika Myšíková.
Na příští rok by rádi otevřeli své dveře veřejnosti. Chystají jablečné dny, zajímají se také o výrobu nyní tolik oblíbených ciderů. „Aby se o nás vědělo, jezdíme i mezi lidi, nyní jsme byli na Dožínkách, příští víkend se zúčastníme vinobraní na Pražském hradě. Musíme jít dopředu, abychom neusnuli na vavřínech,“ dodává majitelka.
Bližší informace vám rádi poskytnou na telefonu 608 160 881 nebo najdete na webu www.mostarnalouny.cz. (PI)

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: