Značkaři mění přes léto na trasách v kraji značení

před měsícem  |  Zprávy |   0 komentářů

 

zanckari-nahledÚstecký kraje (tz) Program Rodinného stříbra není jen podpora hudebních festivalů či sportovních akcí v regionu. Patří sem také obnova značení turistických cest v Ústeckém kraji. Jak známo, Češi jsou národem turistů a výletníků. Proto jsou, a nejen pro ně, během roku upravovány trasy a značení.
Kromě běžné údržby stávajících tras členové z Klubu českých turistů pro ústecký region mění cykloznačení. „Nově byla vyznačena mezinárodní trasa číslo 7 z Roudnice přes Terezín do Litoměřic, trasa z Roudnice na horu Říp a nově trasa pro kolaře z Mašťova do Krásného Dvora, kde je v zahradním areálu opravený gotický templ,“ rozpovídal se o novinkách Jan Eichler, předseda Klubu českých turistů oblast Ústecký kraj.

 

 

 

Průběžně se mění také pěší značení. Nových značek si mohou při svých výletech všimnout lidé například v Českém středohoří (v okolí rozhledny Hořidla, pod Řípem či u Slatiny pod Hazmburkem), v Českém Švýcarsku (Brtnický okruh, Kyjovské údolí) a také v Hřivicích na Lounsku. „Máme zkušené značkaře, kteří se starají o to, aby bylo na turistických trasách vše v pořádku. V pátek 11. srpna se navíc dožívá 90 let náš dlouholetý kamarád a značkař Karel Hlaváček,“ dodal Eichler.
Přes léto nezahálí ani členové Krušnohorské bílé stopy (i tato aktivita patří do Rodinného stříbra). Ti zase připravují běžecké trasy, aby byly na zimu připravené na nápor lyžařů. „Postupně prořezáváme větve na tratích, aby byly průjezdné, mulčujeme půdu a provádíme nezbytné opravu strojů a roleb,“ popsal práci členů sdružení jeho předseda Antonín Herzán s tím, že v září a říjnu začnou pomalu demontovat staré a montovat nové běžecké směrovky.
Krušnohorská bílá stopa je sdružení neziskových subjektů, které společně od roku 2007 zajišťuje úpravu rekreační běžecké stopy na vrcholcích Krušných hor Ústeckého kraje v okresech Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: