Znalecký posudek byl úplně odlišný

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Jako za nedbalou pacientku označil znalec poškozenou ženu, která zemřela v srpnu roku 2012 na rakovinu děložního čípku. Její manžel na jejího ošetřujícího gynekologa z Podbořanska podal trestní oznámení, případem se již od listopadu loňského roku zabývá Okresní soud v Lounech.

 

Státní zástupce obžaloval gynekologa z toho, že poškozenou ženu dostatečně nevyšetřoval, a odhalil tak rakovinu pozdě, když už nebyl možný chirurgický zákrok.
V této věci byly zpracovány již tři znalecké posudky. Nyní před soudem zazněl závěr ze čtvrtého, který znalec tvořil na žádost obhajoby. Byl pravým opakem prvotních posudků. „K úmrtí pacientky podle mě došlo nedbalým přístupem pacientky a propuknutím velice agresivního a invazivního nádoru. Gynekolog nepochybil,“ uváděl znalec z Brna. Dřívější znalci se shodli na tom, že kdyby lékař prováděl dostatečně řádná vyšetření a na rakovinu by se přišlo dříve, mohla by být šance na její vyléčení.
Z výpisu zákroků u Všeobecné zdravotní pojišťovny, který si nechal soud zpracovat, vyplývá, že dvě třetiny výkonů, které byly zapsány ve zdravotní dokumentaci poškozené, obžalovaný nevyfakturoval pojišťovně. „Jasně to svědčí v to, že do zdravotní karty bylo ručně vpisováno,“ řekl u soudu státní zástupce.
Jednání je odročeno na září, kdy budou volání další znalci. Obžalovaný gynekolog k soudu nechodí, zastupuje ho jeho obhájce.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: