Zpronevěřenými sta tisíci platila pohledávky u exekutorů

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – S dvacetiměsíční podmínkou odloženou na třicet měsíců odešla v pondělí od soudu čtyřiačtyřicetiletá úřednice, která zpronevěřila téměř čtyři sta tisíc korun. Líčení bylo velmi rychlé, žena se ke svému chování přiznala a netrvala ani na žádných dalších důkazech.

 

Obžaloba jí kladla za vinu, že si od června 2014 do ledna 2015 ze své pozice referenta státní sociální podpory na Úřadě práce v Lounech místo vyplácení dávek peníze převáděla na svoje bankovní účty. Část peněz také putovalo na konto jejího syna, když jí exekutoři zablokovali účet. „Za všechno se chci omluvit, dostala jsem se do obrovských finančních problémů, zničilo mi to i rodinu,“ plakala před soudem obžalovaná. Velkou částí škody, kterou úřad práce vyčíslil na 393 553 korun, také hradila závazky u několika exekutorů.
I když státní zástupce navrhoval ženě trest o čtyři měsíce vyšší, soudkyně nakonec rozhodla trest ponechat na 20 měsících se zkušební dobou na 30 měsíců. Rozsudek je pravomocný, obě strany se vzdaly práva na odvolání. Obžalovaná musí uhradit Krajské pobočce Úřadu práce v Ústí nad Labem kontaktnímu pracovišti v Lounech po dobu zkušební doby celou škodu. Pokud ne, půjde si trest odsedět.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: