Solopysky: Výstava Pahorkatina Džbán

Dvaadvacetiletou výzkumnou práci představil kurátor žateckého muzea Miroslav Černý v sobotu v hasičské klubovně v Solopyskách. S putovní výstavou Pahorkatina Džbán seznámil zhruba čtyřicet přítomných. „Po roce 1989 se obce rapidně začaly měnit, ubývá tu obyvatel a chátrá původní architektura,“ zmínil v úvodu M. Černý. Původně měl vizi sepsat velkou knihu o rostlinstvu a živočišstvu o přírodním parku Džbán, který se rozkládá na třech okresech od Žatce přes Louny až k Rakovníku a Kladnu, ale nakonec ze všeho sešlo. V současnosti vzniká první díl knihy Pahorkatina Džbán – lesnictví. O pomoc přímo v Solopyskách také požádal Miroslava Lapku, místního hajného. Ve svém poví-dání a líčení krajiny, obyvatelstva i architektury zmínil také své vydané knihy – o Kounově, Opočně, Touchovicích, Vinařicích. Také si hodně váží osobností, které ho ovlivnily, novinářky Květy Tošnerové i botanika Josefa Houdy, který se zasloužil o vznik přírodního parku Džbán. Putovní výstava od svého vzniku v roce 1994 navštívila kromě Žatce a Podbořan i Markvarec, Liběšice, Opočno, Touchovice, nyní i Solopysky, chystá se do Vinařic.

Komentáře

Nabídky práce

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový Svět v Lounech přijme ČÍŠNÍKA, SERVÍRKU NA HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ

STAMVMAX GROUP s.r.o. (Husova 434, Klášterec n/O) nabízí volná místa na pozice: ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ.
Tel.: 734 370 013
E-mail: info@stavmax.cz


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video