Solopysky: Výstava Pahorkatina Džbán

Dvaadvacetiletou výzkumnou práci představil kurátor žateckého muzea Miroslav Černý v sobotu v hasičské klubovně v Solopyskách. S putovní výstavou Pahorkatina Džbán seznámil zhruba čtyřicet přítomných. „Po roce 1989 se obce rapidně začaly měnit, ubývá tu obyvatel a chátrá původní architektura,“ zmínil v úvodu M. Černý. Původně měl vizi sepsat velkou knihu o rostlinstvu a živočišstvu o přírodním parku Džbán, který se rozkládá na třech okresech od Žatce přes Louny až k Rakovníku a Kladnu, ale nakonec ze všeho sešlo. V současnosti vzniká první díl knihy Pahorkatina Džbán – lesnictví. O pomoc přímo v Solopyskách také požádal Miroslava Lapku, místního hajného. Ve svém poví-dání a líčení krajiny, obyvatelstva i architektury zmínil také své vydané knihy – o Kounově, Opočně, Touchovicích, Vinařicích. Také si hodně váží osobností, které ho ovlivnily, novinářky Květy Tošnerové i botanika Josefa Houdy, který se zasloužil o vznik přírodního parku Džbán. Putovní výstava od svého vzniku v roce 1994 navštívila kromě Žatce a Podbořan i Markvarec, Liběšice, Opočno, Touchovice, nyní i Solopysky, chystá se do Vinařic.

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video