Louny: Vzpomínka na Mistra Jana Husa

,,Zapřísahám Vás, nejdražší, milujte se vespolek, stůjte v jednotě, nedejte se nijakým způsobem mezi sebou rozděliti a dbejte, aby nepovstávaly žádné rozkoly, zrady, nepřízně a hněvy.“ Tímto úryvkem dopisu Mistra Jana Husa Loun-ským, připomněl Vladimír A. Hons jeho již 605. výročí upálení. Za Město Louny byli přítomni místostarostové, nechyběli zástupci Církve československé husitské v Lounech a veřejnost. Na snímku (zleva) místostarosta Milan Rychtařík, farářka H. Smolová a místostarosta Vladi-mír A. Hons. Lidé v celé zemi si připomněli odkaz církevního reformátora, který byl pro své názory upálen před 605 lety na koncilu v německé Kostnici. Kromě snah o reformu církve i společnosti je Husovi připisováno autorství traktátu O českém pravopise, který odstranil z češtiny spřežky a zavedl diakritická znaménka. Šestý červenec je v českém kalendáři státním svátkem od roku 1990.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video