Kadaň letos proinvestuje 140 miliónů korun

PR článek 2020-02-09 09:35:00

KADAŇ (PI) — Zastupitelé města Kadaně schválili pro letošní rok vyrovnaný rozpočet ve výši více než 523 miliónů korun; 140 miliónů je vyčleněno pro investiční akce. Jako každý rok město zajistí běžnou údržbu zeleně, dětských a sportovních hřišť, komunikací a chodníků nebo stavbu nových parkovacích míst.

Nejvíce finančních prostředků půjde na rekonstrukci oddělení šestinedělí místní nemocnice. Rekonstrukce lůžkové části včetně instalací a rozvodů vyjde na 35 miliónů korun. O porodnici v Kadani je mezi maminkami velký zájem. Preferují ji nejen ty místní, ale i ty z širokého okolí. Svědčí o tom 917 porodů v loňském roce, což je třetí nejvyšší počet porodů mezi porodnicemi v Ústeckém kraji.

Druhou největší investiční akcí ve městě je dokončení rekonstrukce domu čp. 722 ve Dvořákově ulici. Krásný secesní dům chátral mnoho let jako nevyužitý v majetku Ústeckého kraje. Kadaň, na základě žádosti, dům od kraje převzala a od té doby z něj vzniká městský spolkový dům. Od letošního 1. září bude sloužit žákům nehudebních oborů ZUŠ Klementa Slavického v Kadani. Vzdělávat se tu budou zpěváci, herci, tanečníci a výtvarníci. Budoucí spolkový dům zčásti poslouží i muzejníkům a jejich depozitáři, Klubu přátel města Kadaně a budou zde mít fundus i místní amatérští herci divadelního souboru Navenek.

Velmi důležitou investicí v Kadani je rekonstrukce tzv. velkého okruhu pro řidiče na sídlišti „D“ Na Podlesí. „Loni město začalo první etapou rekonstrukce, letos bude pokračovat etapou druhou. Výsledkem rekonstrukce velkého okruhu bude pro řidiče přímé napojení na městský silniční průtah,“ uvedl starosta Kadaně Jiří Kulhánek. Město se do této akce pustilo na základě přání místních obyvatel. Na sídlišti „D“ také vznikne zbrusu nové dětské hřiště, lanové centrum pro děti ve věku 5–10 let. Na hřišti, které zatím Kadaň nemá a nenajdeme ho ani v nejbližších městech, vznikne i klidová zóna s posezením pro rodiče. Nové hřiště nahradí současný neutěšený veřejný prostor, který byl často důvodem stížností místních obyvatel.

Zvelebovat veřejný prostor se bude v okolí budovy Prioru naproti kinu Hvězda. V současné době si tu bezdomovci dávají dostaveníčka a celkově je nutné toto místo revitalizovat. Obnova prostoru vznikne po dohodě s místními obyvateli. Zmizí betonová pergola přilehlých bytových domů, prostor se prosvětlí a s novým posezením a herními prvky vznikne příjemné místo ve městě.

Dokončí se i rekonstrukce areálu pozemního hokeje, jednoho z posledních sportovišť ve městě, které dosud nebylo modernizováno. Revitalizaci napomohla dotace pro klub ve výši 27 miliónů Kč, která pokryje tři čtvrtiny nákladů; zbytek uhradí město.

Město Kadaň dělá také vše pro navrácení vody zpět do krajiny. První etapou revitalizace Rooseveltových sadů plánuje přivést Prunéřovský potok zpět do původního koryta. Půjde o přirozený regulátor, který zajistí vsakování vody přímo v parku. Pracuje se tu také na sběru dešťovky ze střech budov základní školy v Chomutovské ulici. „Jde o chytré a nenáročné řešení, dešťová voda se vrátí zpět do krajiny a přitom se ušetří nemalé finanční prostředky za pitnou vodu. Postačí k tomu sběrné nádrže a čerpadla, díky kterým bude zaléváno fotbalové hřiště a zahrada školy,“ dodal starosta Jiří Kulhánek. S tímto současným ekologickým trendem bude město pokračovat u dalších střech velkých budov, jako například sportovního areálu či zimního stadionu.

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový Svět v Lounech přijme ČÍŠNÍKA, SERVÍRKU NA HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ

STAMVMAX GROUP s.r.o. (Husova 434, Klášterec n/O) nabízí volná místa na pozice: ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ.
Tel.: 734 370 013
E-mail: info@stavmax.cz


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video