Chystají obrovskou investici do nemocnice

Tomáš Skřipský 2020-02-23 06:30:00

KADAŇ (tos) — Další velkou investici do obnovy Nemocnice Kadaň připravuje město Kadaň, které je jejím stoprocentním vlastníkem. Jak na poslední tiskové konferenci uvedl starosta Jiří Kulhánek, město chce v nejbližších dvou letech zahájit rekonstrukci operačních sálů v objemu kolem 200 miliónů korun. Jde o největší investici do tohoto zdravotnického zařízení v jeho novodobé historii.

„Operační sály jsou z roku 1978, pocházejí z doby jejího otevření. Bude to ohromná investice,“ prohlásil Kulhánek. Jak doplnil ředitel nemocnice Petr Hossner, současné sály sice vyhovují všem požadavkům legislativy, ale jejich morální stáří je znát; nejen například přístroje, ale třeba i stavební technologie jsou za bezmála půl století už úplně někde jinde.  Kadaňští radní na svém posledním zasedání rozhodli na rekonstrukci sálů vytvořit zvláštní rozpočtovou rezervu a rovnou na ni poslali prvních devět miliónů korun z přebytku hospodaření města. „Je to do začátku. Samozřejmě, že na rekonstrukci požádáme o dotaci,“ řekl Kulhánek. S přestavbou sálů by v Kadani rádi začali už v příštím nebo přespříštím roce. 

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video