Masopust i zabíjačkové hody

Soňa Šímová 2020-02-21 10:12:00

REGION (r, soš) — Už jste přemýšleli nad víkendovým menu pro svou rodinu? Co takhle spojit tradiční zábavu posledních zimních dní s gurmánským zážitkem? Obojí můžete zakusit o víkendové dny.

V sobotu 22. února startuje desátá sezóna Severočeských farmářských trhů v Chomutově na náměstí 1. máje. Tradičně bude zahájena zabíjačkovými hody. Můžete zde nakoupit a ochutnat dobroty od pěti řezníků, dát si pořádnou teplou zabíjačku (jitrnice, jelita, guláš, polívku, ovar, prejt, …), ale taky si pochutnat na chlebu se sádlem nebo tlačenku. Návštěvníci mohou zároveň ohodnotit nejchutnější Chomutovskou jitrnici. Na trzích nebudou chybět ani tradiční prodejci pečiva, zeleniny a ovoce, medu, sýrů, koření, ryb a dalších dobrot. A abyste mohli přijít na oběd, trhy budou až do jedné hodiny.

Po sobotním obědě můžete vyrazit do Perštejna, kde se od 13 hodin uskuteční tradiční masopust. I zde si pochutnáte na zabíjačkových specialitách, ale také na trdelnících a koláčích. Chybět nebude ani průvod maškar s živou hudbou, soutěž masek a podobné tradiční atrakce.

Masopustnímu veselí bude patřit také neděle. Kouzlo této zábavy ve vesnickém prostředí si do Března jezdí každoročně vychutnat stovky lidí z širokého okolí. Letos se sem můžete přijet bavit 23. února od 12.30 hodin, kdy vyjde průvod maškar od radnice do parku. Na děti čekají zajímavé soutěže. Odměnou budou vstupenky na atrakce březenské pouti, která se koná v srpnu. A samozřejmě ani tady nebudou chybět zabíjačkové dobroty.

Foto: Archiv

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video