Masopust v Březně se vydařil, chystají se další akce

Soňa Šímová 2020-02-27 09:12:00

BŘEZNO (soš) — V neděli se ve Březně u radnice tradičně sešly maškary, aby převzaly dočasně vládu nad obcí a pustily se do masopustního veselí v nedalekém parku.

„Chceme, aby se lidé z obce setkávali a stmelili. To je záměrem nejen této, ale i ostatních kulturních akcí. Někdy si to žádá jisté obměny, třeba masopustní průvod už nechodí vesnicí, ale jen do parku, kde je připraven program — ukázka tradiční zabíjačky, soutěže pro děti a samozřejmě živá muzika.

Ti nejmenší, kteří přišli v maskách, dostali za odměnu žeton na jednu jízdu na libovolné atrakci na srpnové Březenské pouti,“ říká starosta obce Zdeněk Valenta a dodává, že posílením tradic u nejmladších účastníků doufá v jejich zachování i v následujících letech.

Ani letos návštěvníci obce nepřijdou o své oblíbené kulturní akce. „Tou nejbližší bude Regionální akce vinařů severních Čech, která proběhne 21. března. Obec se dlouhodobě snaží podpořit drobné místní podnikatele,“ upřesnil starosta. Chybět nebudou ani oblíbené Indiánské války, se kterými to po náhlém odchodu scénáristy bylo takříkajíc nahnuté. Novinkou je, že se budou konat až druhý týden v červenci. V parku u rybníčku si v létě přijdou na své také třeba milovníci country či dechovky. „Bohatý kulturní život se nám odráží i na návštěvnosti infocentra. Předloni do něj zavítalo kolem šesti set lidí, v loňském roce už jich byly tři tisíce,“ vypočítal Zdeněk Valenta.

Kromě kulturních akcí, do kterých se zajímavým programem zapojují i místní spolky jako SRPDŠ, Sokol, kynologové či základní a mateřská škola, čekají obec v letošním roce také významné investiční akce. Opraví a dokončí se chodníky, přibydou sochy, úpravy se dočká také park. V září dojde také ke slavnostnímu otevření právě vznikajícího Kulturního domu. Připravuje se také rekonstrukce školy, výstavba domu pro seniory či projektová dokumentace na parcely pro výstavbu zhruba dvaceti domů.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video