Zastupitel Jirkova: Na rybníku číhá nebezpečí!

Redakce 2020-03-15 12:29:00

Na údajné nebezpečí, které v zimě číhá na bruslení chtivé uživatele rybníku v Březenci, redakci upozornil jirkovský zastupitel Josef Šebek. Napsal nám:

Požádal jsem známého stavebního inženýra o konzultaci ohledně nedávno upraveného rybníka v Březenci, zejména kvůli nástupišti na ledovou plochu, která zde v období mrazů vzniká. Měl několik poznatků. Vlastně jsme se shodli na tom, na co jsem v průběhu stavby upozorňoval kompetentní orgány, včetně vedení města Jirkova.

Na místě samotném jsem byl i s paní místostarostkou a vše jí ukazoval. Molo je velmi nebezpečné! Vzniklo na místě, kde rybník téměř NIKDY nezamrzne, neboť je zde přítok! Jde o pochybení projektanta a nepochopitelný souhlas města s touto realizací. Mezera mezi břehem a molem je 30 centimetrů a je velmi nebezpečná, zejména pro děti. Stačí malinké podklouznutí a je průšvih.

Pokud na molo nastupujete ze břehu, musíte překonat schod vysoký přes 50 centimetrů. Jestliže si dítě sedne na molo, nazuje brusle, tak od podlahy mola a hladiny ho dělí přes 90 centimetrů! Nedovedu si představit nástup na případnou ledovou plochu, která pokud vznikne, tak bude v těchto místech velmi slabá.

Důležitější by byla lávka pod Březencem přes přivaděč. Zde jsou lidé nuceni chodit po silnici. Projekt měla na starost firma VALBEK z Liberce. A jestliže to město převzalo, tak doufám, že v případě průšvihu (snad k tomu nikdy nedojde!) převezme veškerou zodpovědnost za případné následky. Odbahnění rybníka, lávka, molo včetně pilířů, napojení na chodníky, to vše stálo 5 511 629 korun. Hrůza.

Doporučení: pokud bude tento rybník zamrzlý a místní nadšenci plochu upraví na bruslení, nebo hokejové „báčko“, NASTUPUJTE raději tak, jak je léta zvykem. Ze břehu u sochy vodníka.

Josef Šebek, zastupitel města Jirkova


Město Jirkov na stížnost reagovalo tímto prohlášením:

Samotný projekt realizovala renomovaná projekční kancelář, která si za svým projektem stojí. Ve věci přístupu k vybudovanému molu bychom chtěli sdělit, že již při předávání stavby chodníku u rybníka v minulém roce jsme informovali o tom, že přístup na molo bude dořešen následně, ještě před užíváním této stavby (přístup v podobě stupně je v řešení). V současné době je chodník s molem pouze stavba, která je řádně označena. Stavba splňuje obecné technické požadavky na výstavbu a splňuje požadavky na bezpečnost a užitné vlastnosti staveb, k čemuž stavební úřad vydal potřebná povolení.

Vlastní chodník byl navržen nad hladinou vody dle platných norem. Dřevěné molo zde bylo vybudováno zejména z rekreačních důvodů, k odpočinku. Dále může být využito jako nástupiště do plavidel na údržbu rybníka, pomoc rybářům apod. Určitě ne bruslařům. Bruslaři nastupují na led z boku rybníka, pod vrbami směrem od laviček. Přístup na dřevěné molo bude vybudován v době příznivějších klimatických podmínek.

Náklady na investiční akci Vybudování chodníku u rybníka na Březenci ve výši 5 511 629 korun včetně DPH obsahovaly jak nový chodník založený na pilotách včetně napojení na přilehlé chodníky a molo, tak i odbahnění rybníka, vybourání stávající nesoudržné kamenné rovnaniny po obvodu rybníka a vybourání betonových panelů na břehu a dále vybudování nového kamenného zpevnění břehů rybníka včetně nového utěsnění rybníka a břehu a nového ozelenění přilehlého terénu.

Co se týče realizace investiční akce — lávky pod Březencem —, tak ta byla navržena a schválena v rozpočtu města na letošní rok 2020, takže se v letošním roce zrealizuje.

Martina Cermanová, odbor majetku města a útvar investic Městský úřad Jirkov

1. foto: Díky přítoku v sousedství mola rybník v těchto místech téměř nikdy nezamrzá.  

2. foto: Mezera mezi břehem a molem. Foto: Josef ŠEBEK (2×)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video